Koszulki z nadrukiem i ciekawe napisy

koszulki z nadrukiemKoszulki z nadrukiem mogą być odzwierciedleniem osobowości. Dlaczego? Bo wybór tego co się na nich znajdzie zależy od indywidualnych przekonań, intencji i preferencji. Innymi słowy są więc koszulki z nadrukiem swoistą prezentację tego, co siedzi w głębi duszy każdego z ich użytkowników.

Taka zasada może działać także wtedy, kiedy osoba nosząca koszulkę nie zdaje sobie sprawy z jej zastosowania. Wynika to z prostego faktu, że wiele z naszych preferencji pozostaje utajonych, nigdy nie wychodzi na światło dzienne, a nawet jeśli tak się dzieje to wyrażane są nie wprost, a poprzez różne inne, pośrednie formy prezentacji.

Reklama

Tak jest właśnie w przypadku koszulek z nadrukiem. Niezwykle popularne są na przykład odniesienia do tematyki seksualnej. W bardzo różny sposób koszulki z nadrukiem sugerują, że ktoś jest albo bardzo otwarty na seksualne propozycje albo przeciwnie, zamknięty, zablokowany i niedowartościowany. W ten sposób mogą być prezentowane różnego rodzaju dewiacje, często nieuświadomione i nieznane. Co za tym idzie, bardzo często osoby noszące koszulki z nadrukiem mogą dawać do zrozumienia swojemu otoczeniu coś, czego pragną, ale z czego nie zdają sobie sprawy.

Seksualność to zresztą nie jedyny obszar, w którym nadruk na koszulce może wskazywać na pragnienia osoby ją noszącej. Bo przecież różnego rodzaju odniesienia do sytuacji osobistej użytkownika także są oddźwiękiem stanu psychicznego. Jeśli na przykład ktoś nosi koszulkę, na której znajduje się informacja o tym, że nigdy się nie ożeni, to znaczy że jego umysł jest jakoś w tym temacie zablokowany. Z czego wynika taka deklaracja? Dlaczego uważa, że taki sposób postępowania jest najlepszy? Koszulka z nadrukiem odkrywa pewne poziomy świadomości, które mogą dawać przesłanki do zadania tego rodzaju pytań. Innymi słowy, stać się pierwszym elementem autoanalizy, która prowadzi w końcu do zrozumienia samego siebie i swoich potrzeb.

Na poziomie najbardziej powierzchownym są oczywiście koszulki z nadrukiem manifestacją różnego rodzaju postaw, od tych społecznych, osobistych aż po deklaracje polityczne. Także w tym przypadku możemy zastanawiać się nad tym, co kryje się za danym nadrukiem. Dlaczego spokojny wydawałoby się człowiek wzywa – przez napis na koszulce – do eliminacji osób o innych poglądach? Dlaczego afiszuje się z nienawiścią do określonej grupy społecznej? To ważne pytania, które mogą pomóc zrozumieć wiele z umysłowości takich osób. Koszulki z nadrukiem są pretekstem do ich zadania.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.3/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz