Kraków – co warto zobaczyć?

Kraków to miasto idealne dla turystów. Była stolica Polski, miasto o jednej z najdłuższych historii, pełne zabytków i starych kamienic. Jego zalety można wymieniać godzinami. Postanowiłem skupić się na najważniejszych z nich i opisać je nieco.

Reklama

sukienniceJak już wspomnieliśmy, jest to miasto po brzegi wypchane zabytkowymi budowlami oraz miejscami o specjalnym znaczeniu historycznym i sentymentalnym dla Polaków. Z pewnością warto odwiedzić takie miejsca.

Chyba najważniejszym z zabytków jest Zamek Królewski na Wawelu. Monumentalna budowla która zachwyca każdego zwiedzającego. Wewnątrz komnat zamku znajdziemy mnóstwo atrakcji. Krypty, katedrę i tajne przejścia.  Właśnie katedra wawelska jest główną atrakcja Wawelu. Znajdują się w niej ciała byłych władców Polski.

Kolejną atrakcją Krakowa jest stare miasto. Możemy podzielić je na dwie części, Rynek i jego okolice oraz Kazimierz, starą dzielnicę Krakowa. Oba te miejsca wpisane są na listę UNESCO. Wybierając się na rynek, obowiązkowe trzeba zobaczyć sukiennice, wypełnione w ciągu dnia przez liczne stragany z pamiątkami. Można powiedzieć, że dalej spełniają swoją rolę handlową. Obok sukiennic znajduje się kościół Mariacki, jeden z najstarszych i największych kościołów w Polsce. Na Kazimierzu obowiązkowo trzeba wejść na cmentarz Remuh, serce tego miejsca. Na koniec możemy zobaczyć cały Kraków z lotu ptaka, wspinając się na Kopiec Kościuszki.

Restauracje i puby

Po wyczerpującym zwiedzaniu, z pewnością będziemy głodni. Nic strasznego bo Kraków, restauracje posiada świetne. Dlatego w pobliżu każdego z zabytków, z pewnością znajdziemy jakiś przytulny lokal, gdzie zjemy ze smakiem specjalność szefa kuchni. Obok restauracji, chlubą Krakowa są również liczne kawiarenki. Każda z nich serwuje wyjątkową kawę, wzbogaconą o własne dodatki.

A gdy zbliży się wieczór, z pewnością nie możemy nie spędzić przynajmniej jednej nocy w krakowskich klubach. Są słynne na całą Europę, dlatego zawsze ściągają masę obcokrajowców. Istnieje nawet kilka pubów, z angielskimi nazwami, serwujących angielski piwa.

Nocleg

Jeśli chodzi o nocleg w mieście królów, również nie będzie z tym problemu. W samym rynku znajduje się kilka Hosteli i Hoteli. Ceny wahają się w nich od 30-40 zł na noc do nawet 200 lub 300 zł, a czasami nawet więcej. Dlatego warto przyjrzeć się ofercie noclegowej nieco dokładniej. Poza tym, Kraków to duże miasto, więc może uda się znaleźć w nim jakiegoś znajomego, który będzie mógł nas przenocować.

Podsumowując, Kraków odwiedzić trzeba, przynajmniej raz w życiu. Poruszanie się po nim jest przyjemnie i intuicyjne, a wspaniali ludzie zawsze wyciągną pomocną dłoń w razie problemów.

Stopka autorska: Kraków, restauracje – http://www.russianenso.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz