Kratki ściekowe na basenie

Basen jest miejscem rekreacyjnym, w którym uprawiając sport, możemy także się zrelaksować. Nowoczesne pływalnie wyposażone są w dodatkowe atrakcje, do których mogą należeć między innymi jacuzzi oraz sauna. Bardzo istotne są takie pomieszczenia jak szatnie, prysznice, toalety. Aby dobrze spędzić czas i czuć się komfortowo w takim miejscu, konieczne jest to, by wszystkie systemy sprawnie działały.

Reklama

Niezwykle istotne na pływalni jest prawidłowe odprowadzanie ścieków do kanalizacji. Ułatwić mają to instalowane kratki ściekowe. Ich zamontowanie jest niezbędne przy samych basenach, gdzie woda wylewa się nieprzerwanie. Wokół basenu najczęściej przy samym brzegu stosuje się zagłębienie do którego wlewa się woda w razie wypłynięcia na posadzkę. Odwodnienia muszą być instalowane w odpowiedni sposób po to, by wydostająca się woda nie stanowiła zagrożenia dla osób poruszających się przy basenie – efekt śliskiego lastriko. Nie raz niejednemu z Nas zdarzyło się, poślizgnąć na śliskiej powierzchni i przewrócić. Jeśli nic Nam się nie stało to mieliśmy szczęście, jednak nie wszyscy je mają – dlatego też warto zapobiegać takim sytuacjom niż leczyć pózniej ich skutki.

Kratki ściekowe powinny znajdować się także w innych pomieszczeniach, szczególnie toaletach i szatniach. Tam należy zachować szczególną higienę i zadbać o to, aby woda nie utrzymywała się na podłodze. Ma to kluczowe znaczenie dla ogólnego bezpieczeństwa, bowiem nikt z Nas nie chciałby zarazić się choćby grzybicą stóp czy inna chorobą przenoszoną w ten sposób. Odwodnienia ze stali nierdzewnej mogą występować w wersji punktowej oraz liniowej. Rozwiązania punktowe najczęściej instalowane są w toaletach i szatniach natomiast odwodnienia liniowe montowane są pod prysznicami, gdzie wymagany jest większy odbiór wody niż w szatniach. Wszystkie odwodnienia maja także założone odpowiednie syfony, który regularnie czyszczone, zapobiegają wydobywaniu się nieprzyjemnych zapachów do pomieszczenia w którym się znajdują.

Kratki ściekowe wykonywane ze stali nierdzewnej,  montowane na basenach i pływalniach są gwarancja komfortu i bezpieczeństwa. Dzięki nim można uprawiać sport, nie martwiąc się o własne zdrowie. To właśnie dlatego co raz częściej znajdują zastosowanie w obiektach użyteczności publicznej, a także coraz częściej kupowane są do domów jednorodzinnych lub mieszkań. Poza tym stal nierdzewna ładnie komponuje się z posadzka a dodatkowy wybór odpowiedniego przykrycia tj. rusztu daje możliwości większego zaspokojenia gustów wybrednych Klientów. Do wyboru co najmniej 10 wzorów rusztów przykrywających a także możliwość wykonania na specjalne życzenie.

Stopka autorska: kratki ściekowe – http://kratki-sciekowe.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz