Kredyt bez BIK. Chwyt reklamowy?

kredytSpośród wielu ofert kredytowych i pożyczkowych, wielką popularnością cieszą się te, przy których nie są sprawdzane w BIK informacje o kliencie. Wyróżnić tu możemy pożyczki bez BIK i kredyty bez BIK. W tym artykule chciałbym skoncentrować się na tych drugich. Czym są kredyty bez sprawdzania BIK? Atrakcyjną ofertą ? A może chwytem marketingowym?

Wyjaśniając ten temat warto zacząć od przypomnienia sobie kto może udzielić kredytu. Nie może tego zrobić żadna instytucja parabankowa, żadna pożyczkowa. Kredytu może udzielić wyłącznie bank, czyli instytucja działająca w oparciu o prawo bankowe. Praktycznie obowiązkiem banku jest sprawdzanie informacji o kliencie w BIK. Czym więc jest taka oferta? Kłamstwem?

Reklama

Niekoniecznie musi to być kłamstwo, chociaż, jeśli okazuje się, że jeśli instytucja go udzielająca nie jest bankiem, oferta jest kłamstwem, lub grą słów. Najczęściej pojawia się fraza w stylu „Nie stać cię na kredyt?” gdzie słowo kredyt jest wyjątkowo duże, a inne bardzo małe. Spojrzenie na treść takiej oferty budzi jasne skojarzenia: kredyt. W rzeczywistości – szybka pożyczka.

Kredyt bez BIK, jednak istnieje, choć oferta ta powinna być inaczej nazwana. Kredyt bez BIK, to nic innego, jak kredyt udzielany stałym klientom banku. Stałym a więc z długą historią kredytową i ogólniej – finansową. Oferując kredyt stałym klientom bank nie będzie sprawdzał BIK. To logiczne, także i w tym przepadku reklama jest trochę na wyrost. Warto o tym wszystkim wiedzieć i ostrożniej podchodzić do ofert kredytu bez BIK. Część z nich z pewnością jest jasna, ale inne to spora zagadka.

Stopka autorska: kredyty bez BIK – http://www.pozyczkanadowod.net.pl/pozyczka-bez-bik.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz