Kredyt na dowód droższy od zwykłego kredytu?

Żaden z kredytów bankowych nie jest tak łatwo dostępny jak kredyt na dowód, do którego zaciągnięcia wystarczy jedynie dowód osobisty – bez poręczycieli, zaświadczeń czy formalności. Łatwość otrzymania takiego kredytu oraz wygoda starania się o niego sprawia, że kredyty na dowód są wręcz rozchwytywane przez klientów polskich banków, a raczej niewielu z nich zwraca uwagę na oprocentowanie czy koszty takich kredytów. A warto było by to zrobić, bo kredyt na dowód zwykle bywa droższy od zwykłego kredytu gotówkowego.

Reklama

Premia za ryzyko

dowód osobistyIdea jaka przyświeca szybkim kredytom na dowód jest prosta – pieniądze mają być wypłacane szybko i bez zbędnych formalności. Jest to z pewnością bardzo wygodne dla kredytobiorców, ale mniej korzystne dla banków.

Udzielając kredytu na dowód, bank bierze bowiem na siebie ogromne ryzyko, związane z tym, że nie wie tak naprawdę komu pożycza pieniądze. Co gorsza, duża dostępność kredytów na dowód sprawia, że biorą je często osoby bezrobotne albo zadłużone, które mogą nie być w przyszłości w stanie terminowo obsługiwać swoich zobowiązań. To wszystko sprowadza się do jednego – kredyt na dowód jest dla banku bardzo ryzykowny.

Ryzyko zaś jest w świecie finansów nie wskazane. W związku z tym banki, godząc się na wyższe ryzyko, odbijają to sobie w postaci wyższych odsetek, które naliczają od kredytów na dowód.

Kredyt na dowód – koszty

Kredyty na dowód są zatem droższe od zwykłych kredytów gotówkowych, które są udzielane z zachowaniem całej procedury bankowej. Różnica w cenie nie jest wcale mała. O ile przeciętny kredyt gotówkowy cechuje RRSO na poziomie ok. 30%, o tyle w przypadku kredytów na dowód współczynnik ten może być nawet półtora czy dwa razy wyższy.

Czy warto zapłacić tyle za minimum formalności? To zostawiam już Waszej ocenie.

Stopka autorska: kredyt na dowód – http://www.pozyczkanadowod.org/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz