Kredyt online w 5 minut – prawda czy fałsz?

Reklamy banków często nas kuszą możliwością uzyskania kredytu bez potrzeby udawania się w tym celu do określonej placówki banku. Wystarczy dostęp do internetu, by wypełnić odpowiedni formularz na stronie i czekać na kontakt z doradcą klienta. Same formalności natomiast mają trwać krotko i zakończyć się przyznaniem wnioskowanej kwoty pożyczki.

Reklama

bankCzy rzeczywiście obecnie banki działają w ten sposób, że pozyskanie kredytu staje się tak proste? Z jednej strony kredyty online to już w niektórych bankach faktycznie codzienność i za pomocą internetu można wszystko załatwić, czyli przesłać wniosek kredytowy, potrzebne dokumenty i uzyskać tą drogą decyzję kredytową. Jak wiemy jednak, nastąpiły zmiany w ocenie zdolności kredytowej, więc uzyskanie kredytu w przysłowiowe 5 minut może być nierealne. Bank będzie chciał potwierdzenia naszej wiarygodności jako rzetelnego kredytobiorcy, a to może potrwać trochę dłużej. Mimo wszystko sama możliwość załatwiania formalności przez internet jest dla wielu osób pociągająca, zwłaszcza, że można to robić w dogodnym dla siebie czasie, przygotowując tylko niezbędne dokumenty.

Najbardziej zachęcające jest tutaj to, że nie tracimy czasu na stanie w kolejce do pracownika banku, który się nami zajmie i wyjaśni, jakich dokumentów będzie potrzebował bank, by podjąć decyzję kredytową. W sytuacji, gdy odpowiedzi na to uzyskamy w internecie, logiczne jest, że wielu klientów zdecyduje się na takie rozwiązanie. Jeśli nasza zdolność kredytowa jest wystarczająca w ocenie instytucji finansowej, pozyskanie kredytu online będzie rzeczywiście trwało krótko. Umowę kredytową przywiezie nam do domu kurier, po jej podpisaniu można już oczekiwać przelewu kwoty kredytu na konto bankowe. Wszystko odbywa się sprawnie i bez wychodzenia z domu, tak, jak twierdzą reklamy. I jak tu w nie nie wierzyć. Trzeba tylko pamiętać, że nie wszystkie banki udostępniają taką opcję kredytu przez internet, niektóre umożliwiają jedynie przesłanie wniosku kredytowego online, na samą rozmowę z pracownikiem i podpisanie umowy trzeba będzie się już udać do placówki bankowej.

Stopka autorska: kredyty online – http://www.webkredyty.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.7/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz