Kredyt samochodowy nie w każdym banku

Kupno samochodu to na ogół dosyć poważny wydatek, którego pokrycie z własnych środków finansowych nie zawsze jest możliwe. Są oczywiście osoby, które całymi latami odkładają na swoje wymarzone auto, po czym kupują je rzeczywiście za gotówkę. Niemniej jednak są oni w zdecydowanej mniejszości. Wiele osób korzysta z produktów bankowych, aby móc kupić dla siebie auto. Kredyty samochodowe nie są niestety obecne w każdej ofercie bankowej.

Reklama

żółty samochódFinansowanie zakupu samochodu to domena banków, których właścicielami są wielkie koncerny samochodowe. Na polskim rynku działa wiele podobnych instytucji kredytowych. Warto jednak przy tym powiedzieć, że kredyty samochodowe możemy też zaciągnąć w innych bankach, określanych mianem uniwersalnych. Przykładem jest Santander Consumer Bank i Getin Bank. Jeśli kredyty samochodowe nie są dostępne w banku, klienci chcąc sfinansować zakup wymarzonego wozu często uciekają się do wzięcia szybkiej pożyczki. W instytucjach para bankowych są dostępne szybkie kredyty samochodowe, choć w rzeczy samej są to zwyczajne pożyczki gotówkowe ze wskazaniem celu kredytowania. Jak można się domyślić, niestety mają one wyższe oprocentowanie, niż prawdziwe kredyty samochodowe udzielane w bankach.

Co ciekawe, kredyty samochodowe są jednymi z najbardziej popularnych kredytów, w grupie kredytów celowych. Jeśli chcemy zaciągnąć kredyt samochodowy na preferencyjnych warunkach zwróćmy się do banków należących do koncernów samochodowych. Na przykład, kupując Toyotę warto jest sfinansować jej zakup z Toyota Bankiem. W wielu przypadkach także banki uniwersalne, które prowadzą ścisłą współpracę z sieciami dilerów samochodowych, finansują potrzeby klientów w zakresie zakupu samochodu. Oczywiście, jeśli wybrany przez nas bank nie dysponuje osobną ofertą kredytów samochodowych, taką inwestycję można sfinansować korzystając ze zwykłego kredytu gotówkowego bądź z karty kredytowej o wysokim limicie. Pamiętajmy jednak, że takie kredytowanie pociąga za sobą wyższe koszty dla klienta.

Stopka autorska: kredyty samochodowe – http://kredyty-samochodowe.pro/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz