Kredyt studencki – czy warto?

Okres studiów kojarzy się wszystkim z beztroskim czasem, przedłużeniem młodości oraz popijawami w akademikach do bladego rana. Jednak coraz częściej młodzi ludzie, już na tym etapie życia zaczynają myśleć o swojej przyszłości, a konkretniej o przyszłości finansowej.

Reklama

studentka ze skarbonkąMogą się oni zdecydować na kredyt studencki. Żeby się o niego starać, wystarczy zabezpieczenie finansowe złożone przez naszych rodziców. Potem już tylko musimy co pół roku przedstawiać podstemplowaną legitymację studencką, żeby potwierdzić, że nadal posiadamy aktywny status studenta. Następnie bank wypłaca nam co miesiąc 600 zł, które możemy przeznaczyć na dowolny cel. Kredyt studencki mogą brać osoby studiujące na uczelniach publicznych i niepublicznych, bez limitu wiekowego. Co więcej, nie ważne ile lat studiujemy, możemy go dowoli pobierać i nawet wstrzymywać na rok przerwy lub więcej.

A jak wygląda spłata kredytu studenckiego? Ten rodzaj kredytu ma naprawdę korzystne warunki jeśli chodzi nie tylko o jego pobieranie, ale także spłatę. Oprocentowanie kredytu hipotecznego to jedynie kilka procent (zależy ono od stopy procentowej Centralnego Banku Polskiego) i jest to bez porównania najlepsza możliwość pożyczki pieniędzy z banku. Z oddaniem pieniędzy, wcale nie musimy się spieszyć! Jego spłatę możemy zacząć aż dwa lata po tym, jak skończymy jego pobieranie, a raty miesięczne są naprawdę niskie, dzięki czemu nie nadwyrężą zbytnio naszego portfela.

Wracając jeszcze do kwestii pobierania kredytu oraz jego przeznaczenia, warto wspomnieć, że nie musi to być tylko opcja dla osób, które nie mają na sfinansowanie swoich studiów. Wiele osób decyduje się go pobierać i dokładać na funduszach inwestycyjnych lub lokatach terminowych, tak żeby już po skończeniu studiów móc z pewną dawką gotówki wejść dorosłe życie. Taki zastrzyk finansowy już na starcie daje o wiele większe możliwości finansowe, czy to w przypadku zakupu mieszkania lub otworzenia własnej działalności gospodarczej.

A więc podsumowując: czy warto brać kredyt studencki? Oczywiście tak. Jego warunki kredytowania są tak bardzo korzystne, że każdy będzie mógł go przeznaczyć według własnych upodobań i jeszcze dodatkowo na tym zarobić.

Stopka autorska: kredyt studencki – http://forumfinansowe.com.pl/T-Kredyt-studencki-Czy-warto

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz