Dlaczego warto wziąć kredyt studencki?

Kredyt studencki to jeden z elementów, który ma na celu szerzenie dostępu do szkolnictwa wyższego. Wprowadzony został w 1998 roku, a od tego czasu skorzystało z niego niecałe 200 tys. osób. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę korzyści, jakie z niego płyną, to naprawdę niewiele.

Reklama

uniwersytetTa szczególna, bo dotowana przez państwo, forma kredytu przeznaczona jest dla wszystkich studiujących, niezależnie od tego, czy mowa o studiach stacjonarnych, czy niestacjonarnych. Pieniądze pobierać można maksymalnie przez 5 lat, co z wyłączeniem okresu wakacyjnego daje kwotę 30 tys. złotych. Oczywiście można wnioskować o krótszy okres kredytowania, ale niezależnie od tego czasu, pieniądze wypłacane są w miesięcznych transzach, po 600 złotych każda.

Dlaczego warto zaciągnąć kredyt studencki? To pytanie z którym spotykam się bardzo często, jednak w zależności od sytuacji pytającego, odpowiedzi może być bardzo wiele. Kredyt studencki może być dobrym rozwiązaniem, jeśli rodzice studenta nie mogą sobie pozwolić na jego utrzymanie podczas studiów. Tu oczywiście alternatywą może być stypendium socjalne, ale nie każdy spełnia warunki jego przyznawania. W takiej sytuacji więc może on pełnić funkcję bieżących środków na utrzymanie, bez konieczności stresowania się bieżącymi spłatami, czy odsetkami (o tym nieco później). Często spotykana jest również sytuacja, w której student po prostu nie chce być utrzymywany przez rodziców, jednak jego dochody nie są w stanie pokryć stu procent zapotrzebowania – tu również z pomocą przyjść może kredyt studencki.

Jednak nawet jeśli nie potrzebujesz bieżących pieniędzy na studenckie życie, warto wziąć kredyt studencki, aby go zainwestować. Co chyba najważniejsze, posiadana kwota zmotywuje Cię do zgłębienia tajników inwestowania i pomnażania pieniędzy. Taka wiedza może tylko pomóc w późniejszym życiu, a gdy nauczysz się zarządzać sporą sumą, jaką na pewno na studenckie warunki jest kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, to zaprocentuje. Pełne konto studenckie może bez przeszkód zmienić się w pełny rachunek brokerski, pełne konto oszczędnościowe, czy zyskowną lokatę. Wielu młodych ludzi, którzy dziś zajmują się profesjonalnym inwestowaniem na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zaczynało od pomnażania swojego kredytu studenckiego. To naprawdę dobry sposób na przygodę z dużymi pieniędzmi.

Niezależnie więc od tego, czy potrzebujesz pieniędzy na bieżące potrzeby, czy nie są Ci one potrzebne, wzięcie kredytu studenckiego ma niemal same zalety. Tym bardziej, iż jego spłata rozpoczyna się dopiero dwa lata po zakończeniu studiów i trwa dwa razy dłużej, niż okres kredytowania. Warto skorzystać z tej szansy, gdyż drugi raz nikt nie zaproponuje Ci tak dogodnych warunków pożyczki.

Stopka autorska: konto studenckie – http://www.kontostudenta.pl/bank/konto-studenckie-ranking.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz