Kredyty i udogodnienia dla klientów banków

kredyty hipoteczneWłasne mieszkanie to marzenie niejednego nastolatka, nie wspominając już o osobie dorosłej, mającej ponad dwadzieścia czy trzydzieści lat. Na pewnym etapie życia pojawia się bowiem potrzeba usamodzielnienia i zamieszkania osobno, żyjąc na własną rękę. To coś jak najbardziej naturalnego i oczywistego. Gdy pragnienie to jest wystarczająco silne, zaczyna się porównywanie kredytów hipotecznych. Zestawia się kilka propozycji banków, szukając wśród instytucji finansowej tej, która zapewnia najlepsze warunki kredytowania. Czego można po takiej instytucji oczekiwać?

Reklama

Po pierwsze banki ułatwiają wzięcie kredytu poprzez zminimalizowanie formalności. Dają możliwość wzięcia kredytu nawet przez telefon. Dla osób biorących kredyt w obcej walucie banki oferują bezpłatne prowadzenie konta walutowego. Transakcji z konta można dokonywać bezgotówkowo i bez potrzeby stania w kolejkach. Większość banków nie pobiera opłaty za wycenę nieruchomości, jaką planuje zakupić dana osoba. Niektóre placówki wyróżniają się błyskawicznym działaniem – na ich decyzję odnośnie przyznania kredytu trzeba czekać kilka godzin. Zazwyczaj jest ona gotowa już następnego dnia po złożeniu zapytania przez klienta. Dobre banki nie pobierają również prowizji za udzielenie kredytu.

Wybierając niektóre kredyty, można również liczyć na to, że bank pozwoli nam raz w roku zawieszać spłatę kredytu – na przykład w okresie, w którym chcemy wyjechać na wakacje, czy sytuacja życiowa zmusza nas do większych wydatków.

Najważniejszym udogodnieniem, jakie może zapewnić bank jest oczywiście niskie oprocentowanie. Banki, które chcą przyciągnąć wielu klientów, decydują się na to, by proponować naprawdę wysokie kwoty o niskim oprocentowaniu. Dzięki temu na pożyczki hipoteczne będzie mogło sobie pozwolić dużo więcej osób niż początkowo by się mogło wydawać. Jednak decydując się na jakikolwiek kredyt, warto dokładnie przestudiować ofertę banku, nie skupiając się na tym, co mówią doradcy tylko jednego z banków, ale korzystając z narzędzia, jakim jest porównanie kredytów hipotecznych.

Stopka autorska: porównywanie kredytów hipotecznych – http://www.finansosfera.pl/porownanie-kredytow-hipotecznych/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz