W co ja gram: kręgle czy bowling?

Wynajęcie toru na kręgielni, to sposób na atrakcyjnie spędzony czas. Jednak, gdy rzucamy kulą nie zastanawiamy się nad dokładnymi zasadami zabawy, a jak się okazuje istnieją, co najmniej dwie wersje tej relaksującej gry. Jaka jest różnica między kręglami a bowlingiem i która z odmian jest tak naprawdę praktykowana w dzisiejszych czasach?

Reklama

Czy na pewno gramy w kręgle?

kręgleMusimy pamiętać, że na kręgielniach przede wszystkim gramy w bowling. Kręgle klasyczne to gra, która ma długą historię. Istnieje szereg różnic pomiędzy tradycyjną a współczesną rozgrywką. Poza niuansami w stylu długości toru oraz sposobami liczenia punktów – istnieje jeden zasadniczy szczegół, który odróżnia obie gry. Otóż w kręglach klasycznych kula pozbawiona jest wszelkich otworów. Jest przy tym lżejsza i mniejsza, zaś technika rzutu jest zgoła odmienna. Chociaż na co dzień nie gramy w kręgle klasyczne, to przecież nie zmniejsza naszej frajdy podczas bowlingu!

Popularny bowling

Lubimy spędzać czas na kręgielni. I nie ma się co dziwić, to jeden z ciekawszych pomysłów na spędzenie czasu z przyjaciółmi. W parkach rozrywki gramy we wspomniany już bowling. Rzucamy kulami wyposażonymi w otwory na palce, które dodatkowo występują w wielu różnych rozmiarach, co pociąga ze sobą inny ciężar kul. Musimy również ubrać specjalne buty, odpowiednio zaprojektowane do grania w bowling, które możliwe są do wypożyczenia w każdej kręgielni. Sposób liczenia punktów w tej grze jest bardzo wygodny – wylicza go za nas komputer w sposób automatyczny. Nam zaś pozostaje radość czerpana z rozgrywki i emocji, jakie niesie rywalizacja ze znajomymi lub rodziną.

Zabawa to zabawa

Choć bowling i kręgle w języku potocznym używane są naprzemiennie to istnieje między nimi szereg różnic. Są to odmienności związane z długoletnią tradycją gry. Jeżeli mówimy, że udajemy się na kręgle, mając na myśli bowling – będziemy dobrze zrozumiani w naszym towarzystwie. Warto jednak mieć na uwadze, że wśród profesjonalistów dystynkcja ta z pewnością zostanie zauważona.

Stopka autorska: Kręgle Toruń

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz