Czym charakteryzują się kryształy Svarowskiego?

Pewnie niejeden z nas zastanawiał się, o co chodzi z tymi kryształami Svarowskiego. Czym różnią się one od „zwykłych” kryształów? A może to w ogóle inne kamienie ozdobne?

Reklama

kolczyki z kryształamiCeny oryginalnej biżuterii z kryształami Svarowskiego są bardzo wysokie. Tym bardziej wysokie i zaskakujące, że biżuteria ta nie jest srebrna ani złota. Może w związku z tym sam kryształ Svarowskiego jest takim cennym minerałem? Musi być jakieś wytłumaczenie, dlaczego srebrne kolczyki z kryształami będą znacznie tańsze niż kolczyki (nie srebrne) z kryształami Szarowskiego.

Svarowski to luksusowa marka, która obecnie mieści się w Austrii. Została założona jeszcze w dziewiętnastym wieku przez Daniela Svarowskiego. Wtedy to, jeszcze w Czechach, opatentował on elektryczną maszynę, która po raz pierwszy umożliwiła perfekcyjne szlifowanie kryształu. Aby chronić swój wynalazek, przeniósł się do Austrii, gdzie firma mieści się do dzisiaj. Niewiele osób wie, że firmy działające pod marką Svarowski wytwarzają nie tylko produkty ozdobne, na przykład Svarowski jest jednym z największych dostawców świateł odblaskowych wykorzystywanych na europejskich drogach.

Ozdobne produkty Svarowskiego to nie tylko biżuteria z kryształami. Marka sprzedaje również figurki zwierząt, akcesoria dekoracyjne i gadżety do zdobienia ubrań, telefonów komórkowych itp. Firmowe produkty można kupić tylko w monobrandowych butikach.

Owszem, kolczyki z kryształami Svarowskiego prezentują się wspaniale. Kryształki we wszystkich kolorach tęczy, które wspaniale załamują światło, prawie każdego zachęcą do zakupu. Dają przecież poczucie luksusu, a temu trudno się oprzeć. Trzeba natomiast zdawać sobie sprawę, że żywot biżuterii, która nie jest wykonana z metali szlachetnych, jest raczej krótki. Piękny, początkowy połysk, który nas skusił, po paru miesiącach noszenia często będzie już tylko wspomnieniem. Podobnie barwione kryształy – zdarza się, że blakną i to dodatkowo w nierównomierny sposób. Taka biżuteria nie tylko nie wygląda już luksusowo, ale najzwyczajniej nie nadaje się do pokazania.

Wytłumaczenie wysokiej ceny biżuterii Svarowskiego jest proste. Cała tajemnica kryształu Svarowskiego tkwi w opatentowanej technice szlifu i tradycji marki. Za to płacimy.

Stopka autorska: kolczyki z kryształami – http://aragat.pl/kategoria/Z-cyrkonia_163

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.8/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz