Krzesło klasyczne vs nowoczesne, standardowe vs oryginalne

Urządzając dom lub mieszkanie stajemy przed wyborem stylu, który będzie dominować w pomieszczeniach. Kupując krzesła, warto zastanowić się nad odejściem od klasyki i spróbowaniu najnowszych osiągnięć w światowej architekturze wnętrz. Krzesła w soczystych kolorach czekają na nowych właścicieli. Wiele sklepów i to nie tylko stacjonarnych ale również internetowych oferuje setki modeli krzeseł pasujących niemal do każdego wnętrza – kwestia wyboru należy tylko do nabywców.

Reklama

kolorowe krzesłaRynek meblowy oferuje swoim odbiorcom szeroki wybór krzeseł o niemal każdym kształcie, kolorze czy stylu. Podobnie, jak podczas doboru garderoby, krzesła mają być nie tylko zgodne z ich przeznaczeniem i miejscem, w którym będą używane, ale również odpowiadać preferencjom właściciela, jego stylowi życia, nawykom i ulubionemu nurtowi w modzie. Inne modele krzeseł przygotowano dla miłośników klasycznych kształtów i materiałów, inne dla młodych ludzi, którzy cenią sobie nowoczesność i funkcjonalność, a jeszcze inne dla najmłodszych użytkowników. Krzesła kuchenne mogą być praktyczne i eleganckie, np. metalowe z miękkim siedziskiem lub z wykonane z drewna. Modele do jadalni lub salonu, według najnowszych projektów, są często mocno zabudowane i obite skórą naturalną lub wysokojakościową skórą ekologiczną. Zwolennicy klasycznych kształtów i wzorów kupią luksusowe krzesła w stylu wiktoriańskim lub bogato zdobione rodem z epoki Baroku.

W tym roku rządzą soczyste kolory

Łączenie pozornie przeciwstawnych nurtów, klasyki z modernistycznymi wzorami to hit tego sezonu. Nikogo nie powinno zdziwić nieco kontrowersyjne połączenie subtelnego drewna z materiałem w intensywnie nasyconych barwach. Ostatnim krzykiem mody są również pastele, zwłaszcza mięta, łosoś i róż. Aby uniknąć efektu kiczu i przesady, projekty stawiają na minimalizm w zdobnictwie i proste linie. Oprócz strony wizualnej, dobre krzesło powinno zachwycać funkcjonalnością i wygodą. Zapewniać komfortowe zjedzenie posiłku czy odpoczynek, być odporne na zabrudzenia i wytrzymałe, a także lekkie, żeby móc je wygodnie przenieść. Krzesła w różnych kolorach tęczy doskonale prezentują się nie tylko w pokojach dziecięcych. Momentalnie odżywiają wnętrza bezbarwne, nadając im nowoczesnego design’u. Planując zakup krzeseł, zamiast od razu decydować się na standardowe wzory, może warto udać się do kilku salonów meblowych w poszukiwaniu modnych i nieco zwariowanych wzorów.

Stopka autorska: Krzesła kuchenne – http://www.centrumkrzesel.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz