Księgowy czy biuro rachunkowe?

Decyzja o założeniu własnej działalności to pewne ryzyko. Jednak coraz więcej osób decyduje się na ten krok. Przyszli właściciele firm, zmęczyli się złym traktowaniem, niską płacą i ciężką pracą. Chcąc osiągnąć sukces i spełnić swoje ambicje decydują się na otworzenie własnej firmy.

Reklama

finansePo szeregu różnych skomplikowanych procedur i sformułowaniu konkretnego celu oraz wybraniu branży, ostro zabieramy się do pracy. W pewnym momencie decydujemy się na zatrudnienie pracowników. Pracownicy nie tylko działają konkretnie w naszej branży, potrzebni są też specjaliści spoza firmy, którzy będą sprawować pieczę nad jej rozwojem i odpowiednim prowadzeniem.

Nie ma możliwości prowadzenia własnej firmy bez pomocy odpowiedniego specjalisty. Chociażbyśmy bardzo chcieli nie jesteśmy w stanie utrzymać na swoich barkach ciężarów związanych z własną działalnością. Tym bardziej w przypadku prowadzenia większego przedsiębiorstwa. Nakład pracy i morze obowiązków nie pozwala nam na samodzielne zarządzanie konkretnymi sprawami. I dobrze, ponieważ wszystko co jest na naszej głowie może przysporzyć nam samych kłopotów. Nie ma ludzi którzy umieją i potrafią wszystko, nie ma też ludzi którzy bez snu wytrzymają kilka tygodni. Dlatego, należy skorzystać z pomocy księgowego lub biura rachunkowego.

Różnica polega na tym, że księgowy idealnie nadaje się do małych i średnich przedsiębiorstw, które w mniejszym stopniu obracają swoimi finansami. Do zadań księgowego należeć będzie przede wszystkim zajęcie się księgą przychodów i rozchodów, przelewami, wypłatami itp. W przypadku kiedy w grę wchodzą znacznie większe przypadki jak sprawy sądowe, brak systematyczności czy problemy z fiskusem warto skorzystać z usług biura rachunkowego. Biuro rachunkowe nie potrzebuje miejsca w naszej firmie, można się z nim kontaktować w ich siedzibie, drogą telefoniczną czy przez pocztę elektroniczną. Biuro rachunkowe oferuje nam szereg kompleksowych usług związanych z księgowością, prawem czy doradztwem finansowym.

Usługi jakie oferuje biuro rachunkowe są na najwyższym poziomie ze względu na kompatybilność fachowców, którzy tam ze sobą współpracują. Najczęściej spotkać można poza księgowym, prawnika czy konsultanta do spraw BHP. Oczywiście współpraca z nimi, nie musi być systematyczna – korzystasz wtedy kiedy musisz.

Oczywiście, wybór należy do was. Właściciele firm, sami najlepiej wiedzą jaki charakter ma ich działalność i jakich usług potrzebują.

Stopka autorska: Biuro rachunkowe – http://www.jww.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz