Kto lepiej gotuje? Mężczyzna czy kobieta?

Zarówno w polskich rodzinach, jak i tych zamieszkujących inne regiony świata to kobieta najczęściej przyrządza wszystkie posiłki dla domowników. Natomiast w dobrych restauracjach sytuacja bardzo często jest odwrotna.

gotowanieW restauracyjnych kuchniach posiadających kilka gwiazdek najczęściej przeważają mężczyźni. Paradoksalnie są oni uważani za najlepszych kucharzy na świeci. Nasuwa się wobec tego wniosek, że każdy facet dobrze gotuje, ale nie każdy ma na to czas.

Powyższe stwierdzenie jednakże mija się w bardzo dużym stopniu z prawdą, ponieważ umiejętności kulinarne 70 procent mężczyzn ograniczają się zaledwie do zrobienia jajecznicy czy też podgrzania obiadu. W tradycji wielu krajów świata utarło się, że to właśnie kobieta zajmuje się dziećmi i gotuje, a mężczyzna pracuje. Jest stereotyp, który w dzisiejszych czasach ulega zacieraniu. W wielu rodzinach obowiązki są równo podzielone. Obydwoje małżonkowie gotują, pracują i sprzątają.

Kto lepiej gotuje? Mężczyzna czy kobieta? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć. Są posiłki takie jak na przykład pasta jajeczna, które bardzo łatwo przygotować, jeżeli okaże się trochę chęci. Większe problemy pojawia się w przypadku bardziej skomplikowanych przepisów takich jak na przykład tortilla czy też burito. Musimy wówczas nie tylko przygotować mięso, ale również naleśniki i pasujący do wszystkiego sos. Gotowanie można polubić, wówczas sprawia ono naprawdę bardzo wiele przyjemności.

Stopka autorska: naleśniki – http://www.poszukiwacz-smaku.pl/nalesniki-przepis-podstawowy/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.5/10 (liczba ocen: 4)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz