Którą stację benzynową wybrać?

stacja benzynowaStacji benzynowych jest w Polsce chyba tyle co kościołów, czyli można powiedzieć co zakręt to stacja benzynowa. I chyba jesteśmy pod tym kątem ewenementem w Europie, gdyż w żadnym innym kraju nie ma chyba tak dużego zagęszczenia stacji benzynowych na kilometr kwadratowy jak właśnie w Polsce. Taka sytuacja jest doskonale widoczna w mniejszych miejscowościach, gdzie praktycznie wyjeżdżając z jednej stacji paliw kierowca w niedalekiej odległości już dostrzega reklamę i cennik kolejnej.

Nie inaczej wygląda sytuacja w miastach w Polsce. Idealnym przykładem jest tutaj Kraków, stolica województwa małopolskiego. W Krakowie stacji benzynowych jest bardzo wiele. Jedne stacje benzynowe w Krakowie są bardzo dobrze wyposażone (myjnia, parking, gastronomia), oferują bardzo dobrej jakości paliwo w konkurencyjnych cenach, zapewniają miłą i bardzo dobrze poinformowaną obsługę – jednymi słowy niektóre stacje benzynowe w Krakowie spełniają wysokie standardy jakości.

Reklama

Inne, z reguły mniejsze i znajdujące się na obrzeżach miasta stacje paliw nie zapewniają już tak dobrych warunków do tankowania. Z reguły są to stacje działające prywatnie (nie sieciowe stacje jak BP, Orlen czy Shell). Tankowanie paliwa na tego typu stacjach wiąże się z ryzykiem – co prawda bardzo często zdarza się, że oferowane paliwo (benzyna, ropa, gaz) dostępne jest w niższej cenie, ale wraz z niższą cena obniżona jest również jego wartość i jakość.

Z doświadczenia radzimy tankować na pewnych stacjach benzynowych i nie ważne czy jesteś w Krakowie, Warszawie czy Tarnowie – tankuj pewne paliwo, gdyż od tego zależy żywotność Twojego samochodu!

Stopka autorska: stacje benzynowe w Krakowie – http://www.bilmex-tank.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz