Kubki z nadrukiem termicznym – technologie wykonania

Kubek z nadrukiem zmieniającym kolorNa początku dwudziestego pierwszego wieku kubki z nadrukiem nadal sprawdzają się znakomicie zarówno jako gadżety reklamowe, jak i jako prezenty dla przyjaciół, znajomych i członków rodziny. Nie wszystkie cieszą się jednak jednakową popularnością. Zarówno osoba odpowiadająca za firmowy marketing, jak i klient uważający, że kubki z nadrukiem mogą być udanymi upominkami poszukują przede wszystkim rozwiązań oryginalnych. Kubkami innymi niż wszystkie mogą być między innymi takie, które zmieniają kolor pod wpływem wysokiej temperatury (na przykład – po nalaniu do nich kawy lub ciepłej herbaty). Kubki posiadające umiejętność zmiany koloru pod wpływem ciepła zazwyczaj powstają z wykorzystaniem jednej z dwóch technologii – termo ink lub magic mug. Na szczęście, wybór tej bardziej opłacalnej i skuteczniejszej nie musi być trudny, każda posiada bowiem cechy szczególne, które ją wyróżniają i szereg zalet, dzięki którym można mówić o jej wyjątkowości.

Reklama

Termo ink – nadruk w pełnych kolorach

Technologia termo ink zalecana jest przede wszystkim wówczas, gdy zleceniodawcy zależy na nadruku wykonanym w pełnych kolorach i pozbawionych półcieni (elementów rastrowych). Sprawdza się zwłaszcza wówczas, gdy liczba kolorów wykorzystywanych do stworzenia nadruku nie przekracza sześciu, a wzór pojawia się nie wewnątrz, ale na zewnątrz kubka. Osoby, które decydują się na nią zazwyczaj chwalą relatywnie niski koszt, który charakteryzuje omawianą tu metodę, muszą jednak liczyć się z pewnym ograniczeniem. W procesie przygotowywania nadruku jest on utwardzany promieniami UV, w związku z czym wysoka jakość nadruku i jego atrakcyjny wygląd mogą utrzymywać się przez długi czas przede wszystkim wówczas, gdy kubki są myte ręcznie, a nie z wykorzystaniem zmywarki.

Magic mug – fotograficzna jakość nadruku

Osoby, którym zależy nie tylko na tym, aby kubek zmieniał kolor pod wpływem wysokiej temperatury, ale i na tym, aby nadruk prezentował się naprawdę atrakcyjnie mogą zastanowić się również nad zastosowaniem technologii magic mug. W przeciwieństwie do metody termo ink gwarantuje ona nie tylko fotograficzną jakość samego nadruku, ale również możliwość wykorzystania podczas jego tworzenia jaskrawych kolorów, co wcześniej nie było możliwe. Technologia ta nie jest zbyt wydajna wówczas, gdy planujemy duże zamówienia, znakomicie sprawdza się jednak wówczas, gdy zleceniodawcy zależy na niskich nakładach, jej znakiem rozpoznawczym jest bowiem między innymi niewielki koszt wykonania prototypu. Technologię magic mug zaleca się przede wszystkim wówczas, gdy zmieniający kolor pod wpływem temperatury kubek jest wolny od nadruków pojawiających się w jego wnętrzu, osoby odpowiedzialne za jej wykonanie apelują przy tym, aby kubki z nadrukiem były myte ręcznie, a nie w zmywarce, w tym drugim przypadku może bowiem dojść do uszkodzenia wzoru naniesionego na powierzchnię. Tak jedna, jak i druga technologia ceniona jest jednak zarówno z uwagi na szybkość realizacji zamówienia, jak i ze względu na wysoką jakość nadruku.

Kubek przed zalaniem gorącą wodą:

Kubek z nadrukiem termicznym przed zalaniem gorącą wodą

Kubek podczas zalewania:

Kubek zalany do połowy - nadruk zmienia kolor

Stopka autorska: kubki z nadrukiem – http://advertstudio.com/oferta/kubki/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz