Kuchenne urządzenia

Trudno wyobrazić sobie kuchnię bez takich urządzeń jak roboty kuchenne. Znacznie ułatwiają życie, pokroją, zmiksują, zrobią sok i ciasto.

Wszystko zaledwie w kilka sekund: szybko, sprawnie i przede wszystkim czysto. Jakie roboty są najbardziej przydatne w kuchni i ile kosztują?

Urządzenia do wszystkiego

Takie urządzenia mają to do siebie, że potrafią zastąpić większość robotów kuchennych. W zależności od producenta i ceny, mogą pełnić rolę blendera, malaksera, urządzenia do gotowania, pieczenia czy maszynki do mielenia.

Posiadają wiele funkcji ułatwiających ich użytkowanie i skracających czas przygotowania potraw. Gotowanie z nimi to czysta przyjemność. Są kompaktowe, nie zabierają dużo miejsca i nie zużywają dużo energii.

Rozstaw cenowy jest bardzo duży. Roboty kuchenne, które posiadają zaawansowane funkcje, takie jak pieczenie czy gotowanie, mogą kosztować nawet parę tys. zł. W przypadku wersji podstawowych, dobry sprzęt można kupić już za kilkaset zł.

Kawusia z ekspresu

Ekspresy do kawy również cieszą się coraz większą popularnością. Można wybrać ekspresy ciśnieniowe lub przelewowe. Obydwa mają swoje wady i zalety, a wybór, na który padnie, zależy od indywidualnych preferencji.

Ekspresy przelewowe są tańsze i mniej skomplikowane w porównaniu do ciśnieniowych, natomiast te drugie oferują znacznie więcej opcji. Można w nich przygotować różne rodzaje kaw od zwykłej czarnej po latte i cappuccino.

Często posiadają zbiorniczki do mielenia kawy i spieniacze mleka. Picie kawy z takich ekspresów to sama przyjemność. Oczywiście są także znacznie droższe od przelewowych. Te profesjonalne mogą kosztować nawet kilka tys zł.

Złociste kromki

Dużą furorę w kuchni robią także tostery. W sam raz, aby przywrócić smak i świeżość pieczywa z poprzedniego dnia. Grzanki można jeść na wiele sposobów z dodatkiem żółtego sera czy dżemu.

Tostery to nie tylko urządzenia służące do tostów. Dzięki nim można także rozmrozić pieczywo czy wysuszyć je na bułkę tartą. Są niezwykle proste w użytkowaniu i bardzo pożyteczne w kuchni.

Co więcej, można je nabyć w różnych wersjach kolorystycznych, więc oprócz przygotowywania tostów, będą stanowić element dekoracyjny każdej kuchni.

Ceny tosterów są różne. Urządzenia można nabyć już za kilkadziesiąt zł. Na te najdroższe trzeba wydać nawet do 250 zł.

Naturalny sok

Sokowirówki są niezwykle przydatne w każdej kuchni. Dzięki nim można przygotować naturalny sok w takiej kombinacji na jaką ma się ochotę. Można w nich wyciskać nie tylko sok z owoców, ale także z warzyw. To, jaka ilość soku zostanie wyciśnięta, zależy od mocy sokowirówek. Im większa moc tym więcej soku.

Jest to prosty sposób, dzięki któremu w kilka minut można ugasić pragnienie. Sokowirówki posiadają także opcje, takie jak regulacja gęstości miąższu czy automatyczne go odprowadzanie, tak aby spełniać wymagania klientów. Dobre sokowirówki można kupić już za 300 zł.

Tego rodzaju urządzenia są niezwykle pomocne w kuchni. Pozwalają na łatwe przygotowywanie dań i skrócenie czasu ich przygotowania.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz