Lampy do łazienki, pokoju, kuchni

Każde pomieszczenie w domu odgrywa inną rolę w codziennym życiu. Dlatego należy to wziąć pod uwagę planując oświetlenie domu czy mieszkania.

Dobrze znaleźć równowagę pomiędzy funkcjonalnością i indywidualizmem. Lampy do łazienki będą pełnić inną funkcję niż lampy w kuchni. Na co zwracać uwagę szukając idealnego oświetlenia do domu?

Centralne miejsce w domu

Pokój gościnny to miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Oświetlenie powinno spełniać swoje podstawowe funkcje. Przy jego rozmieszczaniu warto wziąć pod uwagę ustawienie mebli, światło dzienne czy ustawienie telewizora. Dlatego najlepiej sprawdzi się tutaj mieszanka dwóch typów oświetlenia: żyrandoli i wolnostojących lamp.

Lampy na scianie Lampy wiszące powinny zająć strategiczne miejsce w pokoju na środku sufitu, zaś lampy podłogowe doskonale sprawdzą się przy kanapie czy w kacie pokoju,

Czysta kuchnia

Oświetlenie kuchenne powinno być przede wszystkim praktyczne. Powinno oświetlać strefy „robocze”, takie jak blaty kuchenne, a także całą kuchnię. Dobrze sprawdzi się tu oświetlenie punktowe zainstalowane pod szafkami i na suficie.

Zadaniem lamp w kuchni czy generalnie oświetlenia, jest podkreślenie efektu czystości, a wręcz surowości. Jeśli kuchnia to także miejsce, w którym spożywamy posiłki, można zainstalować ściemniacze światła, aby zniwelować efekt klinicznej czystości.

Relaksująca sypialnia

Inaczej sprawa wygląda w przypadku sypialni (lub inneog pomieszczenia pełniącego jej funkcję). Oświetlenie powinno być miękkie i łagodne, ułatwiające relaks i wyciszające. Dobrze jeśli są to kinkiety ścienne umieszczone w zasięgu ręki, aby można było je swobodnie włączać i włączać. Lampy sufitowe również powinny być zainstalowane w sypialni, aby w razie potrzeby uzyskać dobre oświetlenie.

sprytna żarówka

Równomiernie oświetlona łazienka

Idealne oświetlenie łazienkowe powinno być odzwierciedleniem indywidualizmu właścicieli mieszkania, w którym się znajduje, ale także pasować do układu teog pomieszczenia. Lampy do łazienki mogą skupiać się na poszczególnych elementach pomieszczenia, takich jak prysznic lub dawać równomierne oświetlenie w całej łazience. Doskonale sprawdzą się tu światła halogenowe na suficie.

Niezbędne jest także dodatkowe oświetlenie w postaci kinkietów montowanych zaraz przy lustrze, które będą równomiernie oświetlać twarz. Jest to szczególnie ważne z punktu widzenia pań, które wykonują codzienny makijaż.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz