Kuchnia turecka

Kuchnia turecka, znakomitej większości osób kojarzy się z kebabami, które zrobiły na całym świecie prawdziwą furorę. Danie na bazie grillowanego mięsa (w oryginale jest to baranina) podawane z warzywami ma miliony wielbicieli na całym świecie – nic w tym dziwnego, ponieważ jest proste, smaczne i do tego niedrogie. Warto jednak pamiętać o tym, że Turcja jest krajem szalenie zróżnicowanym pod każdym względem – w tym także kulinarnym.

Reklama

MarmarisTo nie tylko kebaby, ale także między innymi pilav (potrawy ryżowe), meze (serwowane z alkoholami przystawki), dolma (porównać je można do naszych gołąbków – z tym, że zamiast kapusty wykorzystywane są liście winogron) czy borek (specyficzna odmiana pierogów z nadzieniem warzywnym, mięsnym lub serowym). Turcy jedzą sporo warzyw – najczęściej na zimno, mocno doprawione solą, cukrem i oliwą z oliwek, a także smażoną cebulą i pomidorami. Ponadto ogromną popularnością cieszą się ryby i świeże owoce sezonowe – z dostępem do jednych i drugich nie ma żadnego problemu.

Jeżeli zaś chodzi o napoje, to króluje mocno słodzona herbata i raki (wódka anyżowa). Bez względu na porę dnia – obowiązkowe są słodycze. Turcja poszczycić się może wspaniałymi tradycjami kulinarnymi będącymi efektem zderzenia dwóch kultur – europejskiej i azjatyckiej. Turyści mają znakomitą okazję się o tym przekonać, zwiedzając urocze zakątki tego kraju (takie jak na przykład Marmari czy inne polarne kurorty wypoczynkowe). Potraw najlepiej kosztować w tych lokalach gastronomicznych, w których chętnie stołują się tubylcy.

Marmaris jest najlepszym miejscem na wakacje. Warto jest powiedzieć, że rola tego kurortu jest coraz większa – stale powiększa się liczba osób, które rzeczywiście chcą tam się znaleźć. Czy wy również odwiedziliście to miejsce? Jeśli nie, to jak najbardziej to polecamy! Żaden inny kurort Turcji nie posiada tak wielkiego uroku i tak bardzo nie potrafi zainteresować. Życzymy wszystkim powodzenia podczas wakacji w Turcji. One muszą być po prostu idealne!

Stopka autorska: Marmari – http://www.turcja.etunezja.pl/marmaris.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz