Kupno mieszkania – od czego zacząć?

Temat kupna mieszania to sprawa, do której trzeba podejść wyjątkowo poważnie i rozsądnie. To bardzo często inwestycja na całe życie więc warto się do tego przedsięwzięcia dobrze przygotować.

Reklama

blok mieszkalny

Pierwsza opcja kupna mieszkania to rynek pierwotny, a więc rynek, na którym wybieramy spośród mieszkań nowych. Kupno mieszkania nowego ma na pewno liczne zalety – doskonały stan techniczny, nowe budownictwo co gwarantuje, a przynajmniej powinno gwarantować, że nasze rodzinne gniazdko będzie służyć nam przez wiele lat.

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym warto podzielić na kilka etapów.

Przede wszystkim szukamy oferty. Kupno mieszkania to proces czasochłonny i nie warto się tu spieszyć. Zastanów się co chciałbyś lub chciałabyś mieć w swoim nowym mieszkaniu – balkon? Wielką sypialnię? Przestronną łazienkę? Określcie wasze oczekiwania odnośnie mieszkania, a podczas analizowania i przeglądania ofert starajcie się znaleźć w ofercie jak najwięcej cech z waszej listy życzeń to w końcu ma być wasze wymarzone mieszkanie.

Negocjuj cenę z deweloperem. Nigdy nie zgadzaj się na cenę w ofercie. Cenę zawsze da się negocjować, a już na pewno nie zaszkodzi spróbować. Deweloper chce sprzedać mieszkanie, a więc żeby zatrzymać klienta będzie go kusił ceną, rabatem lub ekstra wyposażeniem. Walcz o swoje.

Nim podpiszesz umowę kupna sprawdź u dewelopera i w sądzie dokumenty. Pozwolenie na budowę, status prawny gruntu na jakim nowy budynek został lub zostanie wybudowany.

Kupno mieszkania na rynku pierwotnym to z reguły zakup z wykorzystaniem kredytu hipotecznego. Nim o kredyt zaczniesz się ubiegać przejrzyj oferty banków, skorzystaj z dostępnych w sieci porównywarek ofert, poradników, odwiedź nawet doradcę finansowego.

Kredyt hipoteczny to inwestycja na kilkadziesiąt lat więc i tu wielka rozwaga i cierpliwość są wskazane, a wydatek kilkuset złotych na doradcę finansowego szybko się może zwrócić jeśli wybierzesz bezpieczny kredyt, który nie będzie Cię pogrążał dodatkowymi kosztami.

Pamiętaj – przy kupnie mieszkania najbardziej pożądana jest cierpliwość, spokój i precyzja. Unikając pochopności i spontaniczności zapewnisz sobie mieszkanie marzeń bez zbędnego stresu. Powodzenia!

Stopka autorska: Kupno mieszkania – http://trzy-pokoje.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz