Na co uważać decydując sie na kupno mieszkania?

Bez względu na to, czy decydujemy się na zakup mieszkania nad morzem, w górach, na wsi, czy mieście – za każdym razem musimy wziąć pod uwagę szereg czynników, dzięki czemu nasza decyzja będzie właściwa i nie kupimy czegoś, co przysporzy nam potem tylko kłopotów i zbędnych dodatkowych kosztów.  O tych ważnych czynnikach przeczytasz poniżej.

Reklama

mieszkaniaJak już pisaliśmy, bez względu na to, czy szukamy mieszkania nad morzem, w górach, na wsi, czy mieście ZAWSZE musimy zacząć od możliwie dokładnego określenia własnych potrzeb. Może nie być to łatwe, ale co najmniej podstawowe wymagania powinniśmy ustalić. Pomóc nam może w tym rozmowa ze znajomymi i przeglądanie katalogów oraz ogłoszeń – zobaczymy, co inni mają w mieszkaniach i w ten sposób być może zainspirujemy się czymś.  Kolejna rzecz to określenie wymagań co do samej lokalizacji mieszkania. Tu bierzemy pod uwagę miasto, dzielnicę, ulice. To, co jest w okolicy, a czego nie ma. Jaka jest komunikacja z resztą miasta? Ważne jest też piętro budynku, w którym ma być mieszkanie i jaki to jest budynek – nie każdy lubi 10-cio piętrowe blokowiska.

Pierwsze co musimy tu ustalić to wielkość mieszkania, ilość pokoi, łazienek i sam rozkład pomieszczeń. Warto tu uwzględnić kilka lat do przodu – czy zakładamy rodzinę, czy ją mamy, czy pojawią się dzieci itp. Kolejna rzecz to świadomość ilości środków finansowych, jakimi możemy dysponować – ile sami zgromadziliśmy, a ile musimy wziąć w ramach kredytu. W tym miejscu może pomóc nam doradca finansowy, który oszacuje wielkość potrzebnego kredytu wobec naszych możliwości. Przy tej okazji trzeba pamiętać  o kosztach dodatkowych ja na przykład opłaty notarialne, ewentualne koszty sądowe, podatki i prowizje.

Poznałeś właśnie najważniejsze rzeczy, które trzeba brać pod uwagę kupując mieszkanie.  Pamiętaj o tym, a proces zakupu będzie bardzo prosty.

Stopka autorska: mieszkania nad morzem – http://www.zielonawydma.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz