Kupno samochodu na kredyt – czy opłacalne?

Samochód to dzisiaj pewna część naszej rzeczywistości, pozwalająca poruszać się nam bezpiecznie po drodze, z punktu a do punktu b. Auto to również symbol naszego statusu i położenia społecznego. Nic dziwnego, że tak wiele osób zabiega o to, by poruszać się naprawdę dobrym i sprawnym samochodem. Niestety ceny aut są na tyle wysokie, że, aby kupić dobry samochód, trzeba bardzo często się zapożyczyć.

Reklama

samochódPierwsza myśl pada na kredyt samochodowy. Praktyka jednak pokazuje, że czasami lepiej niż kredyt na samochód sprawdza się zaciągnięcie kredytu na cel dowolny. Zwłaszcza wtedy, kiedy ma się już odłożoną pewną pulę pieniędzy. Możesz chociażby zaciągnąć kredyt oferowany na koncie osobistym. Taki kredyt nazywany jest kredytem odnawialnym. Większość banków daje możliwość pożyczenia pieniędzy w wysokości nawet 10 krotnie wyższej niż wpływy na konto. Są również takie propozycje, które są pod tym względem jeszcze korzystniejsze.

Na plus w takiej sytuacji należałoby policzyć brak konieczności spłaty zgodnie z góry określonymi ratami oraz możliwość płacenia odsetek dokładnie od takiej kwoty, jaką się wykorzystało.

Można również o zakup samochodu zadbać już w momencie zaciągania kredytu na dom. Korzystając w takim momencie z nadwyżki oferowanej przez bank można wydać w ten sposób pieniądze na dowolny cel – remont, czy właśnie kupno samochodu.

Innym sposobem jest uzyskanie pieniędzy, poprzez obciążenie hipoteką dóbr, jakie się posiada. W ten sposób można uzyskać fundusze z nieruchomości, działki, czy też innego posiadanego budynku. Taki kredyt na samochód może być rozłożony na dłuższy czas, nawet na 30 lat. Co ciekawe banki dają możliwość pożyczenia nawet 60% wartości, na jaką zostało wycenione dane dobro. To w konsekwencji daje możliwość kupna naprawdę dobrego samochodu i znaczące zwiększenie komfortu życia.

Jak widać możliwości jest wiele. Nigdzie nie jest powiedziane, że kredyt na samochód ma być zaciągany jedynie poprzez korzystanie z usług oferowanych właśnie pod tym tytułem. Istnieje dużo więcej możliwości.

Stopka autorska: kredyt samochodowy – http://www.pdk.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz