Kupując mieszkanie w Lublinie

Lokalny rynek nieruchomości w Lublinie prężnie się rozwija. Jednak jeszcze dużo brakuje mu do ogólnego poziomu rozwoju rynku w kraju. Różnice między poszczególnymi regionami w Polsce pod względem wielkości oraz wartości nieruchomości są jak najbardziej naturalne, gdyż wynikają one z lokalnej podaży.  

Reklama

Na rynku nieruchomości jest dostępnych sporo ofert, niezmienne są kryteria, które dotyczą wyboru mieszkania. Niezależnie od miejsca zamieszkania konsument musi zdecydować czy będzie dokonywać zakupu z rynku pierwotnego czy wtórnego. Mieszkania z rynku wtórnego są powtórnie wprowadzane do obrotu nieruchomości. Według danych analitycznych Polacy preferują mieszkania z tzw. odzysku. Natomiast deweloperzy oferują zakup mieszkania w nowo powstałych osiedlach.  Ich zaletą jest zróżnicowany metraż, w zależności od potrzeb powierzchni jaką chce dysponować kupujący. Nowoczesne budownictwo zyskuję popularność, gdyż inwestycja w nowe mieszkanie jest opłacalna. Nieruchomości są chodliwym towarem, na który zawsze znajdzie się potencjalny odkupujący. Nowe osiedla posiadają zazwyczaj podziemny parking oraz są strzeżone. Zwiększa to niewątpliwie bezpieczeństwo mieszkańców.

Usytuowanie

Lokalizacja tzw. czterech kątów jest bardzo ważna. Przed zakupem mieszkania trzeba dokładnie przeanalizować jak daleko kupujący ma do strategicznych miejsc, takich jak praca, szkoła czy sklep. Deweloperzy w Lublinie sytuują tak nowo powstające osiedla, aby znajdywały się one w okolicy galerii, hipermarketów oraz szkół. Logistyczne przemyślenie usytuowania osiedla jest bardzo ważne, gdyż od tego zależy czy znajdą się chętni nabywcy. Dogodna komunikacja miejska łącząca osiedle z centrum miasta to kolejna zaleta.

Mieszkania coraz droższe

Mieszkania zyskują na wartości w Lublinie. Ich cena stopniowo rośnie, dlatego inwestycje na tym terenie według specjalistów są opłacalne – biorąc pod uwagę utrzymującą się tendencje wzrostową. Dostępne oferty jednak nie należą do najdroższych w kraju, na pierwszym miejscu w rankingu króluje Warszawa, z Krakowem i Wrocławiem. Średnia cena trzypokojowego mieszkania w Lublinie to kwota rzędu 300 tysięcy złotych.

Zakup mieszkania to niebagatelna decyzja i jej skutki mogą ciągnąć się za kupującym całe życie. Warto pamiętać, że bezpieczna okolica to psychiczny komfort mieszkańca. Dzięki poczuciu bezpieczeństwa człowiek może realizować wyższe potrzeby, dlatego należy zwrócić uwagę na lokalizację mieszkania. Środowiska znacząco wpływa na kształtowanie się charakteru jednostki, stąd zakup mieszkania w strzeżonej dzielnicy nie wydaję się być złą inwestycją.

Stopka autorska: Przy współpracy z Grabskiego.Dolcan.com.pl

 

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz