Kuskus pełnoziarniste – sposób na szybkie i pożywne danie

Kuskus to pyszna, drobna kasza o okrągłych, żółtych ziarnach. Jej ziarenka są na tyle malutkie, że sposób jej przyrządzania jest niezwykle łatwy i szybki nawet dla osób, które nie potrafią gotować . Zwłaszcza idealna jest dla osób bardzo zapracowanych, nie mających czasu na długie stanie w kuchni i przygotowywanie wymyślonych dań.

Reklama

kuskusKuskus powstaje z twardej pszenicy durum, tak więc jej kolejnym niezaprzeczalnym atutem są wartości odżywcze. Kaszkę kuskus można przygotowywać na wiele najrozmaitszych sposobów. Ja osobiście proponuję zdrowy i jakże szybki sposób jej przygotowania. Wraz z naszymi ulubionymi warzywami, a nawet z mięsem drobiowym wsypujemy kaszę kusku do sita, następnie kładziemy na garnek z gotującą się wodą i przygotowujemy na parze (to taki sposób dla osób, które nie mają parowaru). Można również zalać kuskus gorącą wodą i poczekać parę minut, aż będzie gotowa i przygotowywać w ulubiony sposób na przykład użyć tej kaszki jako nadzienie do papryki. Moja rodzina po prostu ubóstwia to danie, a jego przygotowanie zajmuje mi zaledwie parę chwil.

Oczywiście najbardziej polecam kaszkę kuskus pełnoziarnistą, bo tylko kuskus z pełnego ziarna zachowuje wszelkie wartości odżywcze. Dodatkowo najlepiej jakby kuskus pochodziło z rolnictwa ekologicznego, gdyż wtenczas mamy pewność, że podczas uprawy gleba na , której rosła pszenica nie była użyźniania sztucznymi, chemicznymi nawozami, a jest to bardzo istotne, aby to co jemy pochodziło z jak najczystszych miejsc i było nieskażone chemią. W celu rozpoznania produktu ekologicznego, należy znaleźć na opakowaniu specjalny certyfikat oraz jednostkę certyfikującą, gdyż tylko wtenczas mamy pewność, że produkt jest rzeczywiście „eko”.

Jak przedstawiłem w tym artykule, warto naszą codzienną dietę urozmaicić o nowe produkty spożywcze takie jak np. kuskus. Dzięki temu my oraz nasi bliscy będą zdrowi, silni i witalni.

Stopka autorska: kusku – http://nazdrowie.net.pl/kasze/1032-kasza-kuskus-pelnoziarnista-bio-country-life-500g.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 5)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz