Kwas hialuronowy, a skóra.

Kwas hialuronowy jest związkiem odpowiedzialnym za proces wiązania wody występującej w skórze właściwej. Dzięki tej właściwości jest on środkiem, który może być bezpiecznie stosowany bez konieczności dokonywania rozmaitych testów skórnych. W ludzkiej skórze kwas hialuronowy jest jednym z podstawowych składników macierzy międzykomórkowej skóry właściwej.

Reklama

Gdy skóra jest młoda jak u osoby do 20 roku życia wtedy kwasu hialuronowego jest w niej pod dostatkiem, dzięki czemu zachowuje ona swój zdrowy wygląd oraz sprężystość – przejawia się to w podstawowym aspekcie wizualnym, jakim jest brak zmarszczek. Wraz z postępem lat ilość kwasu w skórze maleje w efekcie skóra traci swoja zdolność do wiązania wody i pojawiają się zmarszczki. Znamiennym jest fakt chemiczny, co do zdolności kwasu hialuronowego w wiązaniu wody. Dla przykładu jedna cząsteczka tego kwasu jest w stanie związać ok 250 cząsteczek wody.  Poza występowaniem w skórze kwas hialuronowy jest również głównym składnikiem mazi stawowej. Odpowiednia ilość mazi pozwala na swobodne poruszanie kończynami oraz łączeniami stawowymi. Gdy mazi jest za mało panewka może ocierać się, co skutkuje bólami reumatycznymi. Maź stawowa dla porównania stanowi rodzaj smaru, który umożliwia prawidłową dyfuzję dostarczanych substancji odżywczych do organizmu oraz poprawne odżywienie chrząstki. Stanowi on rodzaj bufora mechanicznego, dzięki któremu komórki są chronione przed zgnieceniem.

Produkty na bazie kwasy hialuronowego są bardzo rozpowszechnione na rynku. Szczególnie dużą popularnością cieszą się rozmaite żele, które stosuje się w procesie wypełniania ubytków tkankowych. Służą one również do wypełniania powierzchni zmarszczek nadając skórze sprężystość i młodzieńczy wygląd. Stosowane są również, jako dodatek mający za zadanie wizualne zwiększenie objętości ust oraz piersi. Istnieją również implanty produkowane na bazie kwasu hialuronowego jednak z uwagi na fakt, że kwas ten jest wchłaniany przez organizm są one nietrwałe skutkiem, czego zabiegi z ich użyciem muszą być powtarzane nawet kilka razy w roku.

Stopka autorska: sklep.spirulina.pl – kwas hialuronowy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz