Kwiaty jako dekoracja stołu

O tym, że mały bukiecik kwiatów powinien towarzyszyć posiłkom w najmniejszym nawet i zamkniętym gronie rodzinnym, nie trzeba już chyba przypominać nikomu. Zdarzają się jednak okazje szczególnie uroczyste, jak np. przyjęcie ślubne, obiad imieninowy, gdy zależy nam szczególnie na pomysłowej i efektownej dekoracji stołu.

Reklama

Nawet skromna popołudniowa kawa z przyjaciółmi będzie bardziej nastrojowa, jeśli ozdobimy stół kwiatami. Jako ogólną zasadę powinniśmy przyjąć unikanie wysokich kwiatów w dużych wazonach. Często widzi się na stole wielka wiązankę, spoza której trzeba wychylać się to w prawo, to w lewo, aby widzieć twarz swego rozmówcy, aż wreszcie ktoś zniecierpliwiony usuwa niefortunna dekorację.
kwiatyKwiatów o delikatnych płatkach (groszek, irysy, cyklameny)nie należy kłaść wprost na obrusie, bo szybko zwiędną; w niektórych kwiaciarniach można zakupić specjalnie w tym celu produkowane małe rurki szklane lub plastikowe, w które nabiera się wody i wkłada 1 – 3 kwiatki.

Tradycyjną dekoracją przyjęcia ślubnego są kwiaty białe. Zależnie od sezonu mogą być to kalle, białe goździki, bez, cyklameny i inne. Nie poprzestawajmy jednak wyłącznie na kwiatach białych. Niemniej pięknie będą wyglądały – szczególnie na skromniejszych przyjęciach – kwiaty o delikatnych odcieniach różowych, niebieskich lub kremowych.

Dekoracja stołu na inne okazje może być oparta na tych samych zasadach. Kwiaty mogą być w barwach dowolnych, lepiej jednak nie mieszać zbyt wielu gatunków i barw na jednym stole.

Do dekoracji przy obiedzie możemy zastosować bratki, niskie astry, drobne dalie i nasturcje. Na przyjęcia wieczorne i uroczyste bardziej nadają się kwiaty delikatniejsze- fiołki, konwalie, groszek pachnący, krótkie kiście bzu, które można efektownie ułożyć w niskiej miseczce, cyklameny, goździki i narcyzy. Niezastąpioną ozdobą są róże, nie tylko długie lecz także krótkie róże bukietowe, które prześlicznie wyglądają w niskich naczyniach.

Autor: Kwiaciarnia Elbląg

Stopka autorska: Kwiaciarnia Elbląg – http://www.victor-kwiaciarnia.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz