Ładowarki teleskopowe – jak kupować

Są praktyczne i skuteczne. Dla prowadzących niewielkie firmy budowlane ładowarki teleskopowe mogą być ciekawym rozwiązaniem pozwalającym obniżyć koszty i zwiększyć sprawność firmy. Ważne, żeby odpowiednio dobrać sprzęt do własnych potrzeb.

Reklama


Mogą być duże, jednak częściej zdarzają się mniejsze. Ładowarki teleskopowe to sprzęt, który sprawdza się na tych budowach, na których ciężki, poważny sprzęt nie daje rady. Tam, gdzie miejsca jest niewiele lub teren jest zróżnicowany. A także tam, gdzie znajdują się budynki, przeszkody terenowe i inne elementy, które często zalegają na budowach.

Wiadomo czym są, jednak nie zawsze wiadomo czym kierować się przy ich wyborze. A wybór ładowarki teleskopowej może być szczególnie trudny. I ważny. Dobrze więc wiedzieć, na co zwracać uwagę

Zasięg szufli

To jedno z podstawowych kryteriów wyboru, którymi powinni kierować się kupujący ładowarki teleskopowe. Dlaczego? Bo od zasięgu szufli zależy funkcjonalność urządzenia. Nie znaczy to naturalnie, że jedynym właściwym rozwiązaniem powinny być ładowarki teleskopowe z jak największym zasięgiem. Wszystko bowiem zależy od przeznaczenia i warunków, w jakich pracuje sprzęt. Im trudniejsze, tym większy zasięg bardziej pożądany. Ale bez przesady. Bo może się okazać, że koszty związane z tym elementem są zbyt duże w stosunku do osiąganych korzyści.

Pojemność ładowarki

Podobnie jest z pojemnością. Ładowarki teleskopowe mogą bowiem charakteryzować się różnymi pojemnościami łyżki. Im większa, tym więcej można zabrać za jednym razem i tym szybciej postępuje praca. Chyba, że plac budowy jest trudny albo potrzeba załadować przedmioty, które są niewielkie lub delikatne. Wówczas lepiej może sprawdzić się mniejsze urządzenie.

Widać więc wyraźnie, że ładowarki teleskopowe powinny przede wszystkim być dopasowane do potrzeb kupującego. Porywanie się na za duży sprzęt, niedopasowany do okoliczności może być nieopłacalne. Z kolei niewystarczające oszacowanie potrzeb może sprawić problemy w przyszłości.

Jakość produktu

Warto także zwrócić uwagę na to, kto jest producentem danej ładowarki. Im bardziej renomowany producent, tym większa pewność, że jakość ładowarki będzie wysoka. A co zależy od jej jakości? Przede wszystkim czas, jaki będzie mogła służyć inwestorowi. Im dłuższy, tym lepiej. Nie należy przy tym zapominać o tym, że dla firm działających w branży budowlanej liczy się także dobry serwis. Nie chodzi tylko o te ładowarki teleskopowe, które z jakiejś przyczyny odmówiły posłuszeństwa, ale też takie, które wymagają przeglądów lub dopasowania do zmieniających się potrzeb.

Renoma producenta i dodatkowe usługi przez niego oferowane powinny być w miarę bogate, tak aby można było w razie czego dopasować koparkę do nowych potrzeb. Nie trzeba jednak przesadzać, bo część usług jest zwyczajnie bezużyteczna.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz