Laserowa korekcja wzroku: mniej powikłań, większy komfort

Medycyna bardzo szybko się rozwija jest coraz więcej metod, które umożliwiają przeprowadzenie skurcznej operacji bez użycia mechanicznego ostrza. Wykorzystuje się w tym celu laser, który działa bardzo precyzyjnie, a co za tym idzie pozwala uniknąć wielu powikłań pooperacyjnych. Znacznie wrasta również skuteczność przeprowadzanych zabiegów. Powszechnie występujące wady wzroku, w wielu wypadkach, można całkowicie wyeliminować.

Kiedyś zabiegi przeprowadzało się inaczej. Powodzenie operacji zależało od ruchu rąk lekarza. Nie można go było rozproszyć, gdyż wówczas jego praca skończyłaby się fiaskiem. Nie było możliwości sterowania za pomocą komputera. Dziś jest znacznie lepiej. Ingerencje w tkankę oka są znacznie bezpieczniejsze. Wzrasta również skuteczność przeprowadzanych zabiegów. To wszystko sprawia, że ludzie coraz chętniej udają się na konsultacje do okulistów i słuchają ich zaleceń. Nie boją się tak bardzo zagrożeń związanych z niepowodzeniem leczenia.

Laserowa korekcja wzroku: większa precyzja

Usuwanie wad wzroku przy użyciu lasera cechuje bardzo duża precyzja. Zabiegi można wykonać szybko i bezboleśnie, a niedługo potem możliwe jest normalne funkcjonowanie. Krócej trwa również okres rekonwalescencji, bo ingerencja w tkankę oka jest minimalna – znacznie mniejsza niż przy użyciu tradycyjnego ostrza. Pacjenci bardzo doceniają nowoczesne metody korekcji wzroku, dlatego coraz chętniej zgłaszają się do lekarza specjalisty, jeśli zauważą jakiekolwiek nieprawidłowości w widzeniu. To bardzo ważne, gdyż wczesne rozpoznanie pozwala na skuteczne wyeliminowanie wady, a w razie konieczności wykonania operacji zmniejsza się okres rekonwalescencji. Operacje są również bezbolesne. Czasem wystarczy drobna korekcja lub zastosowanie odpowiednich soczewek, by przywrócić ostrość widzenia.

Lepsze widzenie, większy komfort

Słaby wzrok znacznie utrudnia nam codzienne funkcjonowanie. Kiedy gorzej widzimy, nie radzimy sobie w różnych sytuacjach. Osoby młode mają problem w szkole lub na studiach. Bywa, że nie potrafią odczytać treści z tablicy. Z kolei u grupy aktywnej zawodowo pogorszenie wzroku może powodować mniejszą wydajność, a w niektórych wypadkach całkowicie wyeliminować z rynku pracy. Problemy ze wzrokiem są również dotkliwe u osób starszych, które, w zależności od wady wzroku, napotykają na różne trudności. Czasem nie potrafią odnaleźć drogi do domu. Mogą mieć problemy z czytaniem lub oglądaniem telewizji. Skuteczna diagnoza i odpowiednio dobrane leczenie pozwala niemal natychmiast odzyskać sprawny wzrok i poprawić jakość swojego życia.

Przed zabiegiem wybierz dobrą klinikę

Choć korekcja wzroku jest coraz bezpieczniejsza i powoduje mniej powikłań, to powinniśmy wybierać tylko dobre kliniki, które mają udokumentowane doświadczenie w skutecznym leczeniu wad wzroku. Będziemy wtedy dużo spokojniejsi przed samą operacją. Ośrodki medyczne, które od wielu lat przeprowadzają skuteczne zabiegi to gwarancja, że dobrana metoda leczenia będzie skuteczna.

Źródło: materiał powstał we współpracy ze specjalistami z kliniki Spektrum

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz