Lato we Wrocławiu?

Niezależnie, czy jesteś dzieckiem czy dorosłym, pytanie z tematu tego artykułu na pewno wielokrotnie kołatało się w Twojej głowie. Dla ludzi jest ciężkie, szczególnie gdy wakacje spędzają w mieście. Tymczasem bardzo często nie doceniamy potencjału wakacyjnego własnego miasta.

Reklama

One day at a time

wrocławski rynekWe każdy dużym mieście można się bawić równie dobrze, jak na wakacjach za granicą – wystarczy odpowiednie nastawienie. Bardzo dobrym przykładem jest postanowienie robienia codziennie (przez 30 dni) jednej rzeczy, której się wcześniej nie robiło. Ciekawa inicjatywa zaproponowana przez Matta Cuttsa pomaga codziennie na nowo odkrywać miasto. Przestaje być przestrzenią zamkniętą, gdzie utknąłeś na wakacje, nagle odkrywa się przed tobą morze nowych możliwości.

Wydarzenia kulturalne

Podstawą działalności miasta są szeroko pojęte wydarzenia kulturalne. Zaliczają się do nich nie tylko wystawy, czy koncerty, ale też różne imprezy i happeningi. Jest to jeden z głównych sposobów przyciągania turystów, ale też okazją dla mieszkańców. Wrocław takich wydarzeń, ze względu na statut Europejskiej Stolicy Kultury 2016 będzie miał wyjątkowo dużo. Oczywiście prym wiodą różne imprezy związane z filmem bądź muzyką. Prym wiedzie Nowe Horyzonty, który jest największym filmowym festiwalem w Polsce.

Warto więc dokładnie śledzić, a na szczególnie ciekawe zaprosić znajomych. Zabawa grupowa zawsze zostawia więcej wspomnień. Nawet gdy nie mieszkają w mieście mogą zdecydować się na noclegi. Wrocław pod tym względem jest świetnie przygotowany, dzięki rozbudowie infrastruktury przed Euro 2012.

Sport

Sport kojarzymy głównie z piłką nożną, siatkówką czy innymi popularnymi dyscyplinami. Jednak wiele ciekawego kryje się tam gdzie obiektywy kamer nie dosięgają. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na park linowy. Miejsce, gdzie możesz sprawdzić swoją wytrzymałość, stanąć w obliczu trudnych wyzwań rodem ze szkoleń wojskowych. Dla osób lubujących się w twardej rywalizacji idealny będzie paintball organizowany w specjalnych halach, bądź wydzielonych parkach. Oprócz tego jest jeszcze wiele innych atrakcji, jak trasy rowerowe pozwalające jeździć w mieście i wokół niego, ścieżki dla biegaczy, rugby, sztuki walki, i wiele innych atrakcji, które zapewnią ci rozrywkę na całe lato.

Pozostałe atrakcje

Miasto to nie tylko wydarzenia, ale przede wszystkim potencjał ludzki. Stąd coraz bardziej popularne stają gry miejskie, w których plansza jest miasto a graczami ludzie. Warto zainteresować się takimi inicjatywami, gdyż są gwarancją niezapomnianych przeżyć.

Stopka autorska: noclegi Wrocław

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz