Łazienka połączona z sypialnią

Łazienka w sypialni, to pomieszczenie, na które decydują się przede wszystkim odważne osoby. Pamiętajmy, że wnętrza, które są stworzone na miarę właściciela, w pełni odzwierciedlają jej indywidualne wymagania i potrzeby. Łazienka przy naszej sypialni będzie dostępna tylko dla nas, co bez wątpienia ma wpływ na większą otwartość na wszelkie oryginalne pomysły.

Reklama

Łazienka przy sypialni daje nam poczucie intymności, oraz wygodę. Ale aby cieszyć się takim pomieszczeniem musimy mieć sporo miejsca. Dlatego też to rozwiązanie najczęściej stosuje się w apartamentach oraz w domach jednorodzinnych.

Nowym trendem jest łączenie miejsca służącego nam do higieny z kącikiem wypoczynkowym. Dlatego coraz większą popularność zdobywa otwarta na łazienkę sypialnia.

Trzeba jednak wtedy pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy. Obydwa pomieszczenia muszą być ze sobą spójne stylistycznie. Aby pomieszczenia były odbierane jako jedna całość powinno stosować się kolory i materiały podobne. Spowoduje to również, iż nasza sypialnia będzie nam się wydawać o wiele większa i bardziej przestronna.

Ciekawym rozwiązaniem jest również zamontowanie wolno stojącej wanny, która będzie w pierwszej kolejności przykuwała naszą uwagę. Trzeba tylko pamiętać o jednym, aby taka wanna nie utrudniała korzystania z innych elementów łazienki.

Jeżeli jednak nie chcemy tak połączonej łazienki z sypialnią, można zastosować do oddzielenia pomieszczeń szkło, które będzie posiadało np. przesuwane drzwi.

Takie oddzielenie spowoduje wyciszenie obu stref, oraz łazienka otrzyma światło dzienne.

Najważniejsze jest jednak, aby oddzielić strefę suchą od strefy mokrej. Przecież w strefie mokrej (łazience) muszą znajdować się materiały, które są odporne na wilgoć. Dlatego w łazience używa się najczęściej płytek ceramicznych, gresowych czy kamienia. Ale w takiej łazience można również zastosować coraz popularniejsze drewno. Natomiast strefa sucha, to miejsce, w którym nie możemy podłogi wykonać z każdego drewna. W przypadku otwartej łazienki wilgoć będzie się rozchodzić po całym pomieszczeniu. Dlatego do sypialni poleca się podłogę z drewna egzotycznego, które ze względu na klimat w jakim rośnie, posiada bardzo dobre właściwości wilgotności.

Ogrzewanie, jakie najlepiej zastosować w takiej łazience, to ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu unikniemy codziennej nieprzyjemności stawania na zimnych płytkach.

Pamiętajmy jednak, że rodzaj łazienki przez nas wybranej będzie miał wpływ na nasze samopoczucie. Bo łazienka, to pomieszczenie, w którym można naładować akumulatory (jeśli kolory są jaskrawe), ale również popaść w senność (ciemne spokojne kolory).

Stopka autorska: łazienka – http://www.lazienka.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz