Czym jest leasing pracowniczy i do kogo jest kierowany?

pracownikLeasing pracowniczy to nic innego, jak wynajem pracowników określonym firmom, do określonych zadań i na określony czas. To rodzaj współpracy pomiędzy agencją pracy tymczasowej a firmą potrzebującą pracowników.

Wiele firm co jakiś czas, na przykład w związku z pracami sezonowymi, czy wzmożonym ruchem około świątecznym potrzebuje większego niż normalnie zatrudnienia. Ponieważ są to zwykle prace okresowe lub zadaniowe zatrudnianie pracowników w normalnym trybie etatowym/zleceniowym wydaje się biznesowo zbyt angażujące. Tutaj z pomocą przychodzi agencja pracy tymczasowej i to co oferuje, czyli leasing pracowniczy (outsourcing).

Reklama

Współpraca z agencją polega na tym, że firma szukająca pracowników zgłasza agencji zapotrzebowanie. A ta prowadzi rekrutację i deleguje odpowiednie osoby do firmy. Po stronie agencji leży również wypłacanie wynagrodzeń, opłacanie składek oraz odprowadzanie podatków. Dzięki leasingowi pracowniczemu, będąc firmą nie musisz ponosić znaczących dodatkowych kosztów, aby zwiększyć liczbę swoich pracowników.

Taka forma pozyskiwania pracowników jest skierowana przede wszystkim do firm, które tymczasowo i/lub nieoczekiwanie potrzebują zwiększenia zatrudnienia, bo na przykład wzrósł popyt na ich wyrobu i trzeba zwiększyć produkcję, aby móc zrealizować wszystkie zamówienia.  Jeśli Twoja firma potrzebuje pracowników tymczasowych, to ta forma ich znalezienia może okazać się idealna dla Ciebie.

Z drugiej strony, agencja pracy tymczasowej  kieruje ofertę do osób chcących podjąć pracę na określony czas (tymczasowe) i/lub wykonywać prace zadaniowe. Wydaje się, że tego typu praca jest idealna dla młodych ludzi – studentów i absolwentów, którzy chcą zarobić na wakacje lub zdobyć pierwsze doświadczenia, nawet w renomowanych firmach takich, jak Coca-Cola.  W ten sposób możesz znaleźć pracę również zagranicą i odpracować w ten sposób praktykę studencką lub zdobyć pierwszy staż.

Leasing pracowniczy to zatem dobra okazja dla wielu osób chcących znaleźć pracę w elastycznych godzinach pracy i krótkookresową – szczególnie dogodna dla studentów, którzy chcą przepracować tylko część wakacji.

Stopka autorska: Leasing pracowniczy – http://subkom.pl/SearchandSelection.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz