Listopadowa samba

Kiedy w coraz krótsze listopadowe dni tłamsić nas będzie szaruga i plucha, możemy pomyśleć o zafundowaniu sobie wycieczki do przyjemnie ciepłego i słonecznego, a przy tym niebywale barwnego zakątka świata, Brazylii. Ten zróżnicowany w krajobrazie kraj, pełen jest cudownych kolonialnych miast, uroczych maleńkich wiosek, położonych nad Oceanem Spokojnym mogłoby się wydawać bezkresnych plaż oraz ogromnego bogactwa fauny i flory. Brazylia oczaruje amatorów przygód, miłośników sportów wodnych i z pewnością też zdobędzie serca wszystkich fotografów, na których na każdym rogu czai się tu okazja do zrobienia dobrego zdjęcia.

Reklama

Rio de Janeiro

Brazylia – Air Pass

Przed wyruszeniem w ten wielki brazylijski świat, zaliczający się do jednego z pięciu największych na świecie państw, warto dokładne zaplanować miejsca, do których chcielibyśmy dotrzeć. Dla tych, których czas na pobyt jest ograniczony, największym wyzwaniem może się okazać pokonywanie odległości między wartymi zobaczenia zakątkami. Szybsze przemieszczanie się między nimi gwarantują, serwujący przy tym również tanie latanie, brazylijscy przewoźnicy lotniczy i ich specjalny karnet lotniczy, tzw. air pass. Aby móc skorzystać z tej oferty, bilet ten musimy kupić jeszcze przed wylotem z Polski.

Rio de Janeiro

Najważniejsze lotnisko Brazylii znajduje się w stolicy Rio de Janeiro. Miasto słynie na cały świat z najwspanialszego w tym kraju stadionu piłkarskiego, najpiękniejszych plaż świata, całorocznych szkół samby i spektakularnego, najbarwniejszego karnawału, w którym to uczestnictwie marzy nie jeden z nas. Najbardziej rozpoznawalnym symbolem Rio jest gigantycznych rozmiarów, górująca nad miastem figura Chrystusa. Jej obecność dodaje brazylijskiej stolicy wyjątkowego charakteru. Mankamentem jest tu bywająca czasem kapryśna, pogoda. Warto zapamiętać, że listopadowe słońce na północy kraju może oznaczać występujące na południu deszcze i mgły.

Salvador da Bahia

Godnym polecenia miejscem jest też będące perłą architektury kolonialnej, urokliwe XIV-wieczne miasto, Salvador da Bahia. Zachwycą nas jego pięknie odnowione kościoły i pomalowane we wszystkich kolorach tęczy inne zabytkowe budynki. Wspaniale ich kolorystyka współgra z otaczającą je wodą. To położone na półwyspie ze skalnymi, schodzącymi do oceanu stromymi urwiskami miasto tętni życiem i muzyką, którą każdy ma tu we krwi. Znamy Salwador z nakręconego w nim do piosenki They don’t care about us teledysku Michaela Jacksona.

Park Narodowy Iguacu

Warto też dotrzeć do położonego na granicy Brazylii i Argentyny Parku Narodowego Iguacu, by zobaczyć na rzece Iguacu, przecudowny spektakl cudu natury, czyli demonstrujące swoją niebywałą siłę, spadające z ponad 80 m w dół i tworzące setki większych i mniejszych, wodospady. Zobaczyć je powinniśmy z obu perspektyw, czyli ze stron obu krajów. Z Argentyńskiej poczujemy ich siłę i energię, i zbliżyć się do wody można prawie na wyciągnięcie ręki. Z Brazylijskiej bardziej się ogarnia całokształt tego zjawiska. Atrakcją jest rejs motorówką do samego centrum potężnego lodowatego prysznica wody.

A.D. – BiletyLotnicze.org.pl

Stopka autorska: BiletyLotnicze.org.pl – http://biletylotnicze.org.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz