Logistyka i transport – popularne kierunki studiów

Tegoroczni maturzyści po otrzymaniu wyników z egzaminu mogą mieć nie lada problem z podjęciem decyzji dotyczącej kierunku studiów oraz samej uczelni. O ile w przypadku tych ostatnich wspomóc ich mogą wszelkiego rodzaju rankingi szkół wyższych to duży orzech do zgryzienia będą oni mieć w wyborem odpowiedniego dla siebie kierunku.

Reklama

tirAby studiowanie stało się przyjemnością dobrze jest wybrać kierunek zgodny z naszymi zainteresowaniami. Niemniej jednak kandydaci na studia kierują się w większości perspektywą zatrudnienia po ich ukończeniu. Z tego też względu prym popularności wiedziecie spedycja, logistyka i transport.

Studia obejmujące zagadnienia dotyczące transportu są najchętniej wybierane, ponieważ zauważa się rozwój na wysokim poziomie tego właśnie sektora. Ze względu na ogólnie szybko rozwijającą się gospodarkę, a także wzrost zainteresowania eksportem i importem wzrasta także zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Transport to istotny dział współczesnej gospodarki. W połączeniu z logistyką oraz spedycją, transport wchodzi w skład branży TSL (transport-spedycja-logistyka). Transport jest kierunkiem, które przygotowuje studentów do zarządzania działalnością przewozową towarów.

Nie inaczej sytuacja wygląda w branży logistycznej. Firmy z tej branży ze względu na fakt, że obsługują coraz to więcej Klientów zatrudniają z roku na rok kolejnych specjalistów zajmujących się panowaniem transportu i zarządzaniem łańcuchem dostaw. Absolwenci kierunku logistyka maja duże szanse powodzenia zatrudnienia w tym sektorze oraz otrzymanie godnego wynagrodzenia. Największe gratyfikacje finansowe mogą uzyskać logistycy ze znajomością języka angielskiego i jeszcze jednego, a najlepiej dwóch języków obcych. Logistyka jest zdecydowanie kierunkiem przyszłościowym i warto rozważyć podjęcie nauki właśnie w tej dziedzinie.

Podjęcie decyzji jaki kierunek studiów zechcemy podjąć nie jest zadaniem łatwym, ponieważ każdy kandydat na studia zdaje sobie sprawę, że w tej dziedzinie będzie kształcić się przez najbliższe pięć lat. W pierwszej kolejności jednak należy prześledzić ramowy program studiów na danym kierunku, ponieważ jeszcze przed ostatecznym wyborem trzeba zastanowić się czy w trakcie jego realizacji możemy natrafić na przedmioty, które wydają nam się być szczególnie trudne. Każdy sam zna swoje własne ograniczenia i predyspozycje dotyczące przyswajania materiału. Należy to uwzględnić na początku naszej kariery jako studenta.

Stopka autorska: logistyka i transport – http://fracht.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz