Logopedia – dodatkowa specjalizacja

logopediaKażdy kto tylko wybiera się na pedagogikę jako kierunek studiów z natury rzeczy decyduje się na pracę związaną z edukacją dzieci i młodzieży. To z kim będzie pracował (jeśli uda mu się znaleźć pracę) zależne jest przede wszystkim od tego jaką specjalizację wybierze – wczesnoszkolną, przedszkolną czy po prostu szkolną. Już to daje możliwość poznania specyfiki nauczania ludzi w konkretnych przedziałach wiekowych. W związku z trudnościami na rynku pracy co raz więcej ludzi po pedagogice decyduje się na zdobywanie kolejnych specjalizacji, dzięki którym będą mogli znaleźć rzeczywistą pracę.

Reklama

Jedną z najczęściej zdobywanych specjalizacji przez ludzi po kierunku takim jak pedagogika jest logopedia. Dotyczy to zwłaszcza osób, które ukończyły kierunki dla najmłodszych dzieci (to głównie z nimi pracuje się nad wadami wymowy). Ukończenie edukacji w tym zakresie nie jest bardzo wymagające – zarówno czasu, wysiłku jak i nakładów pieniężnych i właśnie z tego powodu wielu ludzi decyduje się na to rozwiązanie.

Czy faktycznie łatwiej jest znaleźć pracę jako logopeda niż jako pedagog klasyczny? Trudno to określić dosłownie jednak należy na to spojrzeć w ten sposób, że kończąc dodatkowo logopedię ma się przynajmniej dwukrotnie takie możliwości jak przed jej ukończeniem. Należy przy tym pamiętać, że logopeda nie jest lekarzem i dlatego nie ponosi on tak wielkiej odpowiedzialności za to co robi.

Trzeba brać również, że decydując się na pracę jako logopeda trzeba będzie w większości przypadków otwierać działalność gospodarczą, aby móc pracować w wielu przychodniach prywatnych, które w większej mierze zapewniają pracę tego rodzaju specjalistom.

Stopka autorska: pedagogika – http://pedagogium.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz