Zalety łóżek piętrowych

Współczesna zabudowa, szczególnie miejska niejako zmusza nas do poszukiwania rozwiązań mających na celu jak najlepsze wykorzystanie przysługującego nam metrażu. Jak w każdym wypadku ma to swoje plusy i minusy. W momencie, gdy przychodzi pora na planowanie pokoju dziecięcego, pojawia się pytanie, czy aby na pewno łózko piętrowe będzie w tym wypadku dobrym rozwiązaniem?

Reklama

łóżko piętroweArchitekci wypowiadają się w tej sprawie zgodnie, mówiąc jednym głosem, że tak. Uzasadniają to faktem korzyści, jakie płyną z oszczędzenia kolejnych metrów kwadratowych. W ich opinii przeważa pogląd, że już lepiej przeznaczyć więcej miejsca do zabawy dla naszych pociech, niż zastawiać pokój kolejnym zlepkiem śrubek, drewna i materacu. Można w tym miejscu ustawić wiele pożyteczniejszych przedmiotów, takich jak np. sprzęt do ćwiczeń. W dużych, dwupiętrowych domach problem braku miejsca nie w zasadzie nie istnieje, jednak w miejskiej zabudowie stanowią one zdecydowaną mniejszość. Ludzie upchani w trzypokojowych mieszkaniach cenią sobie o wiele bardziej każde rozwiązanie, które pozwoli im zaoszczędzić choćby skrawek miejsca.

Łózka piętrowe stanowią podstawowe wyposażenie campusów, jednostek wojskowych oraz penitencjarnych. Jest to oczywiście jedyny słuszny wybór, bo jak w inny sposób pomieścić tyle osób w jednym pomieszczeniu? Dodatkowo według prostych obliczeń jesteśmy w stanie dowiedzieć się, że jedno tego typu łóżko jest tańsze w zakupie od dwóch zwykłych. W przypadku kilkudziesięciu sztuk zakupionych do garnizonu mówimy tu o niemałych oszczędnościach.

Stopka autorska: łózko piętrowe – http://www.stol-am.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz