Łuszczyca głowy – choroba cywilizacyjna

Jak podają wyniki najnowszych opracowań dokonanych przez lekarzy dermatologów na całym świecie, coraz więcej osób w różnym wieku cierpi na różne choroby skóry.

Reklama

kobietaNajbardziej rozpowszechniona jest egzema, ponieważ choruje na nią aż 20 procent całej populacji. Jest to choroba, która objawia się wypryskami i plamami na skórze. Jest ona przykra, a jej leczenie długotrwałe. Tak samo sprawa wygląda, jeśli idzie o atopowe zapalenie skóry, ponieważ także dotyka ono coraz więcej osób oraz dzieci, także tych najmłodszych, ponieważ ich skóra jest bardzo delikatna i podatna na wszelkie infekcje. Jednakże, najgorszą chorobą skóry jest łuszczyca, która dotyka 2 procent całej populacji.

Najgorsze w łuszczycy jest to, że nie wiadomo skąd się ona bierze i jakie są do końca jej przyczyny. Dermatolodzy uważają, że łuszczyca ma często podłoże genetyczne i jeśli ktoś w naszej rodzinie na nią chorował to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że też zachorujemy. Bardzo popularna jest łuszczyca głowy. Wtedy należy stosować bardzo mocne i lecznicze szampony, które są przepisywane przez lekarzy na receptę. Są to środki o bardzo intensywnym działaniu, dzięki czemu pianę można stosować także na ciało, ponieważ wykazuje ona właściwości lecznicze.

Jak pokazały wyniki badań i wielu obserwacji łuszczyca ma przebieg przewlekły i jest chorobą, która lubi nawracać, dlatego tak na prawdę nigdy nie będziemy do końca wyleczeni. Mechanizm powstawania tej choroby jest skomplikowany i też nie do końca znany. Główna przyczyną jest to, że naskórek rogowacieje w przyspieszony, nadmierny oraz nieprawidłowy sposób. Powoduje to różnorodne zmiany – grudki, skupiska, ogniska, które obejmują tylko niektóre części ciała – kolana, łokcie, plecy, głowę, dłonie i paznokcie lub całe ciało. Łuszczyca objawia się brunatnymi plamami, z których łuszczy się naskórek. Choroba ta jest mało estetyczna i chorzy na nią ludzie nie mogą korzystać z basenu, sauny i solarium, ponieważ mogliby zarazić innych.

Stopka autorska: łuszczyca głowy – http://drmichaels.com.pl/pl/c/LUSZCZYCA-GLOWY/28

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz