Magnetyzery – czym są i jak działają?

Oczyszczanie wody z kamienia, czy popularny proces zmiękczania wody, to uciążliwa sprawa. Jednak można ją sobie ułatwić poprzez korzystanie z dobrodziejstw techniki. Są bowiem takie urządzenia, które potrafią w zupełności pozbyć się problemu, osadzającego się na rurach, kamienia.

Reklama

magnetyzerNa myśli mam magnetyzery. Nazwa brzmi nieco dziwnie, bo jak tutaj walczyć z kamieniem za pomocą magnesu. Jak się okazuje, można i to bardzo skutecznie. Na początek może przybliżę zasadę działania magnetyzera. Urządzenie to wytwarza pole magnetyczne, którego działanie ma wpływ na przepływająca wodę. W ten sposób rozpuszczane są wszelkie grudki soli węglanu wapnia, czyli popularnego kamienia kotłowego.

Gdzie stosuje się magnetyzery? Najczęściej tam, gdzie twarda woda zmienia swoją temperaturę. A więc wszelkiego rodzaju kotły grzewcze, zmywarki, pralki i inne tego typu urządzenia.

Czy korzystanie z magnetyzerów przynosi pożądane rezultaty? Tu właśnie pojawiają się pewne kontrowersje. Wiele osób twierdzi, że nie mają one żadnego wpływu na zmiękczanie wody. Inni z kolei twierdzą, że to najlepszy sposób na walkę z kamieniem. Prawda pewnie leży po środku, ale zawsze możemy skorzystać z innych metod odkamieniania wody, a magnetyzery wykorzystywać jako narzędzie wspomagające ten proces.

A o jakich innych metodach mówię? Oczywiście o odpowiednich filtrach. Na rynku mamy masę tego typu urządzeń. Możemy dobierać w zależności od naszych potrzeb. Najczęściej jednak spotykamy się z filtrami, które zamontowane są przy kranie.

Stopka autorska: magnetyzery – http://www.scalestop.pl/pl/o_produkcie/porownanie_metod

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz