Malowanie silnika krok po kroku

farba do silnikaMiłośnik motoryzacji rzadko kiedy chętny jest oddać do warsztatu swój pojazd. Zwykle woli on samodzielnie wykonywać wszystkie naprawy i renowacje. Podobnie jest z malowaniem silnika, szczególnie, że nakładanie farby do silnika wcale nie jest wyjątkowo trudne.

Od czego zacząć?

Pierwszą czynnością, niezbędną do poprawnego nałożenia farby do silnika jest zdemontowanie silnika. Musi on znaleźć się poza komorą, aby możliwe było jego profesjonalne pomalowanie. nie warto dać się przekonać osobom, które twierdzą, że bez demontażu również malowanie może być skuteczne.

Oczywiście, nic strasznego nie stanie się, jeśli farba do silnika zostanie nałożona na niezdemontowany silnik. Jednakże, efekt pracy będzie w takim przypadku bardzo niezadowalający. Można spodziewać się zalania całej komory farbą jak i wielu grud i nierówności an silniku.

Ponadto, bez demontażu po prostu do bardzo wielu miejsc silnika nie ma żadnego dostępu. Oznacz to, że fizycznie nie jest możliwe nałożenie farby do silnika na całą jego powierzchnię.

Czynności wstępne

Oczywiście, zanim przyjdzie kolej na farbę do silnika niezbędne jest również wykorzystanie kilku innych materiałów. Opróżnianie komory nie jest więc jedyną czynnością, jaką trzeba wykonać przed przystąpieniem do właściwego malowania.

Bardzo ważne jest, aby dokładnie, w każdym miejscu wyczyścić wyciągnięty z komory silnik. Wszelkiego rodzaju brud, który zostanie na silniku spowoduje grudki, które zniweczą wysiłek poświęcony na staranne malowanie silnika.

Samo czyszczenie jednak nie wystarczy. Ważne jest również skorzystanie ze specjalnego środka, który pozwoli pozbyć się tłuszczu z powierzchni silnika. Dopiero, gdy silnik jest idealnie czysty i pozbawiony tłuszczu można rozpocząć nakładanie podkładu. Jest to
ostatnia czynność jaką wykonuje się przed nakładaniem farby do silnika.

Malowanie silnika w motocyklu

Warto zauważyć, że silnika maluje się nie tylko w samochodach, ale również w motocyklach. Właściwie, to wydaje się, że w przypadku motocyklów jest to nawet nieco bardziej sensowne, gdyż silnika często są w nich umieszczone na widoku.

W przypadku motocykli najczęściej używana jest ta sama farba do silnika co w przypadku samochodu. Generalnie, samo malowanie niewiele się różni. Także w przypadku motocyklu konieczny jest demontaż silnika. Ponadto, w tym przypadku warto również całkowicie rozkręcić silnik ,aby móc go dokładnie pomalować z każdej strony.

Farbę do silnika kupisz na Lakiery24.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz