Manicure hybrydowy, czyli Shellac manicure

manicurePielęgnacja naszego ciała jest nieodzownym elementem każdego dnia. Takie proste czynności jak zmywanie makijażu, oczyszczenie skóry czy nałożenie kremu jest podstawą. Dotyczy to również paznokci. I chociaż odpowiednia pielęgnacja dotyczy obu płci, to jednak kobiety przywiązują do tego większą wagę. Ciągłe zmaganie się ze skórkami, lakierem do paznokci. Jak pracochłonne i frustrujące potrafi być codzienne malowanie paznokci. Niby zajmu to tylko chwilę, jednak potrafi być dość uciążliwe. Jak dodamy do tego jeszcze fakt, że jakbyśmy się nie starały to i tak następnego dnia, ewentualnie po dwóch lakier zaczyna odpryskiwać. Malujemy, czekamy odpowiednio długo alby lakier wysechł a i tak pojawiają się zniekształcenia i bruzdy. Jak sobie z tym radzić? Na szczęście możemy znaleźć pomoc w salonach kosmetycznych.

Reklama

Wcześniej kobiety z tym problemem radziły sobie za pomocą tipsów. Co prawda efekt pięknie pomalowanych paznokci utrzymywał się przez dłuższy czas, metoda ta ma jednak wiele minusów. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że tipsy jest to ciało obce zakładane na naszą płytkę paznokcia. I choćby były wykonywane z największą starannością i dbałością zawsze zauważymy efekt sztuczności. Jednak chyba największą wadą tej metody jest niszczenie płytki paznokcia. Kleje, które są nakładane aby utrzymać tipsy wyżerają naszą płytę. Co więcej podczas ich ściągnięcia zostaje ona jeszcze bardziej naruszona i uszkodzona. Pomimo tego, że przez kilka tygodni nie musiałyśmy się martwić o malowanie paznokci to co dostajemy po ich zdjęciu zdecydowanie nie jest efektem zadowalającym. Aby odbudować później strukturę paznokcia, często musimy poczekać aż paznokieć po prostu odrośnie. Wszelkie odżywki stają się w tej sytuacji bezsilni.

Bardzo dobrym rozwiązaniem na tego typu problemy stał się ostatnio coraz bardziej popularny manicure hybrydowy zwany inaczej Shellac manicure. Wygląda to w następujący sposób. Na początku kosmetyczka przygotowuje nasze paznokcie jak przy zwykłym malowaniu. Piłuje płytke, nadaje odpowiedni kształt, usuwa zbędne skórki. Następnie nakładane są specjalne preparaty z domieszką akrylu. Później malujemy paznokcie specjalnym lakierem i utwardzamy pod lampą. Co ważne manicure hybrydowy utrzymuje się na paznokciu nawet do trzech tygodni. Mamy gwarancję, że lakier nie będzie odpryskiwał, nie straci koloru, ani nie wystąpią inne zniekształcenia. Dodatkową zaletą tej właśnie metody jest jej nieinwazyjność. Nie naruszamy przy tym struktury paznokcia i nie wystawiamy go na zniszczenie. Co prawda lakieru tego nie pozbędziemy się u siebie w domu i aby go zmyć musimy ponownie udać się do salonu kosmetycznego, jednak płytka paznokcia pozostaje w doskonałej kondycji.

Shellac manicure może wykonać każda kobieta. Nie ma żadnych przeciwwskazań, jest on w pełni bezpieczny. Jest to rewelacyjne rozwiązanie przy różnego wyjazdach czy wakacjach. Jest to przecież czas, w którym chcemy odpocząć i przejmować się jak najmniejszą liczbą rzeczy.

 

Stopka autorska: Shellac manicure – http://www.salon-tina.pl/salon_kosmetyczny.php?menu=177

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz