Na co zwrócić uwagę kupując mapy samochodowe?

Mimo iż mapy samochodowe nie cieszą się już dużą popularnością ze względu na rozwój technologii i powstanie nawigacji GPS, które możemy mieć nawet w naszych telefonach, to nadal tradycyjne mapy są nam potrzebne, ponieważ najnowsza technika ciągle jest zawodna.

Reklama

mapa samochodowaNawigacje potrzebują energii, której może braknąć, a jakiekolwiek uszkodzenie sprawia, że nie możemy z nich korzystać. Mapy samochodowe są pozbawione problemów z zasilaniem, a ich wytrzymałość jest dużo większa.

Zanim jednak kupimy mapę samochodową, warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie wszystkie są takie same i należy wiedzieć na co zwrócić uwagę wybierając mapę dla siebie. Najpopularniejsze są mapy samochodowe całej Polski, ale zanim się na taką zdecydujemy musimy wiedzieć, że zazwyczaj nie są one tak dokładne jak mapy pojedynczych województw. Jest to spowodowane ograniczeniem wielkości mapy. Jeśli więc nie planujemy dalekich wyjazdów to o wiele lepiej kupić mapę tylko swoich okolic. Oczywiście możemy też kupić mapy samochodowe wszystkich województw, dzięki czemu będziemy mieli bardzo dokładne mapy całej Polski.

Dokładność map samochodowych nie zależy wyłącznie od ich wielkości, to znaczy regionu, który przedstawiają. Wybierając mapę samochodową koniecznie musimy sprawdzić jej rok produkcji oraz w szczególności rok, w którym zostały zaktualizowane. Jak wiecie nasz kraj bardzo szybko się rozwija i budowanych jest mnóstwo nowych dróg, a stare są przebudowywane. Z tego powodu faktyczna mapa drogowa Polski bardzo dynamicznie się zmienia, więc jeśli chcemy wybrać najlepszą trasę do naszego celu to musimy mieć możliwie nową mapę. Z tego powodu nie należy też zapominać o wymianie starych map na nowe. W nawigacji robimy to aktualizując oprogramowanie, w przypadku tradycyjnych map musimy po prostu stare mapy wyrzucić i zakupić nowe, warto to robić raz w roku.

Ostatnią rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę kupując mapę samochodową są jej dodatkowe oznaczenia, tzn. niektóre mapy posiadają bazę najważniejszych punktów takich jak noclegi, atrakcje turystyczne, i inne podobne. Warto wybrać mapę, która jest bogata w takie informacje, dzięki czemu będzie o wiele bardziej użyteczna.

Stopka autorska: mapy samochodowe – http://www.bestmap.pl/caly_obszar,871,0.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz