Marketing w biznesie

W Polsce coraz więcej osób prowadzących małe firmy zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, jak ważne jest stosowanie zasad marketingu na co dzień.

Reklama

marketingJeszcze kilkanaście lat temu marketing był w Polsce pojęciem zupełnie obcym, nie dbano o klienta ani jego potrzeby. Dziś jest zupełnie inaczej, gdyż mamy wysoce konkurencyjny rynek. Każdy, kto zastanawiał się nad tym jaki biznes otworzyć, z pewnością szybko zauważył, że w zasadzie większość dóbr i usług jest już dostępnych na rynku. Cały sekret tkwi w tym aby zaproponować klientowi coś lepszego, łatwiej dostępnego, w korzystnej cenie.

Definiując marketing należy stwierdzić, że jest to cały szereg działań, które mają na celu jak najlepsze rozpoznanie potrzeb klienta i uczynienie wszystkiego, aby te potrzeby zaspokoić. Bardzo interesującym jest fakt, że klienci często w ogóle nie wiedzą o istnieniu swoich niektórych potrzeb. Ci przedsiębiorcy, którzy owe potrzeby rozpoznają i umożliwią klientowi ich zaspokojenie zwykle wygrywają. Teoria marketingu wydaje się być prosta, jednak w praktyce trzeba się nieźle natrudzić, aby przyciągnąć i utrzymać klienta.

Jako przykład możemy podać sprzedaż artykułów dla dzieci. Placówek z tego typu asortymentem nie brakuje, a dodatkowo możemy pewne dobra nabywać także w sieci, gdyż zaoferuje nam je na przykład sklep internetowy z zabawkami. Sklepy w tej branży zazwyczaj mają w ofercie: obuwie dla dzieci, wózki, foteliki, odzież dla dzieci, łóżeczka, przewijaki, piżamki, pościel dla dzieci oraz różnego typu zabawki. Klientami takich sklepów zazwyczaj są rodzice, którzy poszukują artykułów sprawdzonych i bezpiecznych. Dobry marketingowiec doskonale zdaje sobie sprawę, że tutaj nie zdadzą egzaminu artykuły tanie o niskiej jakości, jak chociażby zabawki czy odzież dziecięca produkowana w krajach azjatyckich. Zarówno zabawki, przybory szkolne jak i przedmioty do pokoju dziecięcego powinny być estetyczne i kolorowe. Rodzice chcąc sprawić przyjemność dziecku wybierają przedmioty z bohaterami ich ulubionych bajek. Tak więc każda osoba, która dobiera asortyment do takiego sklepu, powinna być doskonale zorientowana w aktualnych trendach na rynku dziecięcym.

Stopka autorska: sklep internetowy z zabawkami – http://www.bajkowaszafa.com/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz