Masa problemów z masą

duża odzieżNie zawsze zwracamy uwagę na to, co jemy. Zabiegani, lub odwrotnie- rozleniwieni, coraz rzadziej gotujemy posiłki w domu. A to dużo zdrowsza i tańsza opcja niż kupowanie gotowych dań. Złe odżywianie wpływa negatywnie na samopoczucie, zdrowie i bezpośrednio na wygląd. Można jeść dużo, ale tylko pożywienie bez chemii i zbilansowana dieta pozwolą na zachowanie zdrowej figury- ani za dużej, ani za małej. Ilość kalorii oczywiście powinna być dostosowana do trybu życia. I tak- osoby prowadzące siedzący tryb życia nie mogą przekraczać 1500 dziennie, natomiast średnio aktywni mogą pozwolić sobie na 2000-2500 kalorii każdego dnia. Przy bardzo dużej aktywności fizycznej taką dietę ustala się indywidualnie. Nie jest prawdą, że wszyscy sportowcy powinni  dostarczać ciału wyłącznie energię i budulec mięśni. Wystarczy spojrzeć na zawodników sumo, których ciała mają imponujące rozmiary i w niczym nie przypominają  greckiej rzeźby.

Reklama

W braku dbałości o żywienie przodują oczywiście panowie. Są zbyt leniwi i przyzwyczajeni do wyręczania się innymi, żeby przygotowywać sobie domowe posiłki. Wolą raczej kupić niezdrowy fast food, niż poświęcić chwilę na dobranie odpowiedniej diety. Efekt takiego postępowania to rozwijające się choroby układu krwionośnego, przewodu pokarmowego, miażdżyca, płytki oddech, czy choroba wieńcowa. Skutki tych dolegliwości mogą mieć finał w szpitalu, dlatego lepiej zacząć zwracać uwagę na to, co wrzuca się do żołądka.

Oprócz chorób otyli cierpią na inną uciążliwość- słaby dostęp do ubrań, które dobrze na nich leżą. Nie ma wielu miejsc, w których bez problemu można kupić duże rozmiary odzieży, a przy tym gustowne i nawiązujące do aktualnych trendów w modzie. Najczęściej można je znaleźć w centrach handlowych, gdzie z reguły jest kilka, kilkanaście punktów sprzedaży ubrań. Warto również zajrzeć do sklepu z odzieżą używaną- importowane tam rozmiary są przeważnie nieco większe niż w standardowych sklepach, a przy tym przyzwoitej jakości. W ten sposób można skompletować strój odpowiadający potrzebom nieco większych klientów.

Stopka autorska: bmc-zone.pl – duże rozmiary

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz