Rodzaje maszyn introligatorskich

Zadrukowanie powierzchni to dopiero początek powstawania takich artykułów jak np. książki. Aby zadrukowana tektura mogła stać się pudełkiem, czy aby zadrukowane kartki mogły być książką należy jeszcze wykonać wiele prac introligatorskich.

Reklama

maszyna introligatorskaIntroligatorstwo, to właśnie końcowa obróbka zadrukowanych kartek papieru, tektury, czy też folii. Aby nadać im odpowiedni wygląd i kształt potrzeba nie tylko sporych umiejętności, ale i odpowiednich maszyn introligatorskich. Maszyny te bardzo ułatwiają pracę introligatora, w obecnych czasach są niezbędne do wykonywania precyzyjnych przycinań, złoceń, zagięć, ozdobnych oklein i innych.

W zakładach introligatorskich znajdują się urządzenia o tajemniczo brzmiących dla laika nazwach. Na przykład tygle, kaszerówki, laminatory, bigówki, maszyny sztancujące, laminatory, rycówki, składarki czy też sklejarki do kopert lub pudełek. Te ostatnie służą do sklejania zadrukowanych powierzchni jak i również umożliwiają ich sklejenie użytkownikowi. Na przykład sklejarka do kopert umożliwia sklejenie boków i dolnego brzegu koperty. Ale przy jej pomocy można również nałożyć w odpowiednich miejscach warstwę kleju lub taśmę samoprzylepną, co umożliwi użytkownikowi koperty jej późniejsze zaklejenie.

Sklejarki do pudełek to maszyny biorące udział w wytwarzaniu pudełek kartonowych oraz tekturowych. Klejenie pudełek może odbywać się w trybie jednopunktowym lub wielopunktowym. Dzięki nim, możliwe jest sklejenie nawet pudełka wykonanego z grubej tektury falistej. Sklejarki do kopert umożliwiają również nakładanie foliowych okienek na koperty CD. Nowoczesne sklejarki wyposażone są w automatyczny podajnik, systemy przyspieszające schnięcie kleju czy też systemy mierzące ilość sklejonych kopert lub pudełek.

Stopka autorska: Sklejarki do pudełek – http://www.studio-blaszczyk.pl/maszyny.php/kategoria/4

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz