Matematyka a PHP

Mimo że webmaster niezbyt często zwraca uwagę na takie sprawy, to wielu początkujących pyta na różnych forach, czy matematyka jest potrzebna przy programowaniu PHP. No właśnie jak to tak naprawdę z tą matematyką jest? Uczyć się, czy jednak przy programowaniu w PHP jej nie potrzeba.

Reklama

tablicaZapewne już wiele osób sobie na to pytanie odpowiedziało. Oczywiście, że się uczyć i nie chodzi tu nawet o to, że bez matematyki nie napiszemy nic sensownego w PHP, ale o to, że matematyka jest w życiu przydatna.

Wróćmy jednak do tego konkretnego pytania z początku artykułu. No więc, przy programowaniu nie jest o tyle potrzebna sama matematyka, ale coś co ta dziedzina rozwija, a mianowicie logiczne myślenie. Programista musi przede wszystkim myśleć, bo nieraz z pewnością spotka się z wieloma problemami, które nie będą co prawda wymagać żadnego wzoru matematycznego, aby je rozwiązać, ale po prostu głębiej się nad nimi zastanowić. Samo tworzenie stron matematyki nie wymaga, ale ogólna logika się przydaje.

Dobrze, teraz jak już trochę postraszyłem, przejdźmy dalej. Jak uczyć się matematyki? Na pewno trzeba uważnie słuchać nauczyciela na lekcjach oraz rozwiązywać dużo różnych zadań, bo to pobudzi nasz mózg. Na pewno nie wolno zrażać się jeśli na początku coś nam nie wychodzi, trzeba próbować dalej, z czasem zauważymy postępy. Każdy webmaster, czy ktokolwiek inny uczący się matematyki, najgorszą rzecz jaką może zrobić ,jest właśnie poddanie się, z wymówką „bo to nie dla mnie”, „bo nie dam rady”. Każdy może, trzeba tylko chcieć.

Stopka autorska: webmaster – http://bogumilryt.com

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz