Materace do spania z łuskami prosa

Jeżeli chcemy dobrze i zdrowo spać, wstawać rano bez bólów pleców i karku, powinniśmy wybrać odpowiednie rzeczy do spania. Dobre łóżko, dobry materac i poduszkę. Powinniśmy też spać w wywietrzonym pokoju, w niezbyt wysokiej temperaturze. Nie należy się także zbyt najadać przed snem. Nie jedzmy później niż 2-3 godziny przed pójściem spać. O tych wszystkich ciekawych sprawach, które mają wpływ na nasz sen napiszę przy innej okazji, natomiast teraz skupię się na tym, na czym bezpośrednio śpimy.

Reklama

Proso i jego łuski.

Materace z łuskami prosa, to całkowicie naturalne i najwyższej jakości materace do spania. Z czystym sumieniem można powiedzieć o tego typu materacach, że są całkowicie ekologiczne. Skąd pomysł na materace z łuskami prosa i co to w ogóle jest?

Łuski prosaW takich materacach jako wypełnienia znajdują się łuski prosa i jest to ich jedyne wypełnienie. Proso jest rośliną uprawianą na ziemiach polskich od tysięcy lat. Jest częścią naszej historii. W XXI wieku nie jest już tak popularne jak kiedyś ale za to okazało się, że proso można wykorzystać do zupełnie innych celów. Możemy spać na prosie. Nie na ziarnie prosa ale na łuskach, które okrywają ziarna. Łuski prosa są małe, delikatne, złociste i okrągłe. Jest ich w środku miliony. Delikatnie przesuwają się względem siebie. Pomiędzy poszczególnymi łuskami znajduje się pusta przestrzeń, w której przemieszcza się powietrze. Dzięki temu materac jest dobrze wentylowany.

Ponieważ łuski prosa okrywają najważniejszą część rośliny, czyli ziarno, są niezwykle odporne na wszystkie czynniki zewnętrzne. Są bardzo trwałe i wolne od pasożytów.

Materac z łuskami prosa.

Do tej pory tego typu materace były wypełniane łuskami gryki ale mają one pewne cechy, które nie przez wszystkich są akceptowane. Łuski gryki szeleszczą podczas każdego ruchu. Z łuskami prosa nie ma takiego problemu – są gładkie i delikatne. Nie wydają szeleszczącego odgłosu podczas przemieszczania się. Daje to dodatkowe poczucie komfortu. Materac z prosem jest też bardziej miękki i wygodny niż ten z łuskami gryki.

Materac z prosemNa materacu z łuskami prosa śpi się zaskakująco wygodnie. Na początku może to być dosyć nietypowe odczucie, ponieważ nie kupimy takiego materaca w zwykłym sklepie z materacami. Bo to nie jest zwyczajny materac. Materace z łuskami prosa nie sprężynują. Jeśli położymy się na zwykłym materacu sprężynowym lub piankowym, przy każdym naszym ruchu materac będzie drgał. Materac z łuskami prosa jest wolny od tego doświadczenia. To trochę tak jakby położyć się na piasku – jest on plastyczny i dopasuje swój kształt do kształtu naszego ciała. Łuski prosa są jednak bardziej miękkie, spanie na takim materacu jest przyjemne.

Dodatkowo takie materace można kłaść bezpośrednio na podłodze. Pamiętajcie, nie można tego robić z materacami z pianek i gąbek! One nie przepuszczają powietrza i pleśnieć od strony podłogi. Materacom z łuskami prosa to nie grozi, ponieważ przez cały czas pomiędzy łuskami krąży powietrze a same łuski działają zabójczo na pleśnie i grzyby.

Jeżeli chcesz dobrze i zdrowo spać, pomyśl o wybraniu do spania materaca z prosem!

Stopka autorska: Materace z łuskami prosa – http://www.noweklimaty.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.4/10 (liczba ocen: 10)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz