Materiały i kolory przy aranżowaniu wnętrza

projekt toaletyProjektowanie wnętrz, to zajęcie mające na celu harmonijne połączenie materiałów, kolorów i sprzętów w pokojach, kuchniach, łazienkach. Projektowanie wnętrza łazienki znacznie różni się od projektowania kuchni czy pokoju. W kuchni najważniejszy jest komfort pracy. Należy ograniczyć długość trasy, po której przechodzą codziennie kilka razy mieszkańcy. Najważniejsze są trzy punkty: lodówka, zlewozmywak, płyta grzewcza. Przy tych miejscach powinny znaleźć się główne blaty robocze. Najważniejszy blat powinien być między zlewem a płyta grzewczą. Tam przeważnie: kroimy, siekamy, miksujemy. W kuchni bardzo ważny jest dobór materiałów na fronty oraz blaty.

Reklama

Materiały powinny być wytrzymałe na rysowanie, moczenie i zabrudzenia. Najważniejszy jest materiał na blat – to on powinien być najbardziej wytrzymały na działanie wody, rysowanie i zabrudzenia. Fronty nie są już tak bardzo narażone na działanie szkodliwej wody i noży ale za to dolne szafki powinny być odporne na szkodzenia mechaniczne. Ze względu na małe dzieci i niechęć do małych paluszków na drzwiczkach dobrze jest zaplanować fronty szafek dolnych z materiałów, na których nie widać zbyt wiele. Lakier jest bardzo atrakcyjnym materiałem na front ale lepiej gdy znajduje się na szafkach górnych w przypadku gdy mamy w mieszkaniu małe dziecko lub dużego psa.

Projektowanie wnętrza łazienki to zupełnie inne problemy. Tam również ważny jest komfort ale łazienka służy głównie do relaksu więc nie o komfort pracy głównie tu chodzi. Ważne jest lustro, miejsce na wannę lub prysznic, ładna umywalka. Oświetlenie w łazience to arcy ważna sprawa. Głównie chodzi o oświetlenie strefy lustra gdzie malujemy się, golimy i po prostu oglądamy. Łazienka to miejsce gdzie wylegujemy się godzinami w wannie więc musi być atrakcyjna dla oka a jej wystrój musi harmonizować z usposobieniem gospodarzy tak,żeby odpoczywając byli otoczeni ładnymi kolorami i przedmiotami. Pokoje i korytarze wymagają nieco innych zasad. Każdy pokój musi mieć określone z góry funkcje aby zaprojektować jego wnętrze bez zarzutu.

Stopka autorska: zaprojektować jego wnętrze – http://www.abrys.net

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Co to za płytki na obrazku?

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz