Chemia budowlana razy sześć

Lakier do materiałów Pojęcie jest bardzo pojemne. Chemia budowlana to zarówno środki ochronne, jak i służące do konstruowania. Słowem – cała masa produktów. Jakich konkretnie?

Dla niektórych to terra incognita. Inni rozpoznają w poszczególnych środkach starych, dobrych znajomych. Warto przyjrzeć się bliżej chemii budowlanej…

Izolacja fundamentów i dachów

Można oczywiście budować bez żadnej izolacji. Tyle tylko, że wówczas cała inwestycja może skończyć się katastrofą. Nic się oczywiście nie zawali, jednak parę rzeczy może pójść nie tak. Dlatego lepiej zadbać o odpowiednią izolację fundamentów i dachów. Kluczem do tego może być chemia budowlana.

Jednym z podstawowych środków tego rodzaju są rozpuszczalniki bitumiczne, które można używać do zabezpieczania i konserwacji zarówno fundamentów jak i pokryć dachowych. W ramach chemii budowlanej dostępne są także preparaty dyspersyjne. Służą do tego samego, różnią się jednak sposobem działania i produkcji.

Izolacja od wilgoci

Warto pociągnąć temat izolacji i zastanowić się nad tym, jak zabezpieczyć budynek przed wilgocią. Także w tym przypadku można sięgnąć po chemię budowlaną. Wielu producentów ma w swojej ofercie tego rodzaju produkty. O jakich konkretnie rozwiązaniach jest mowa?

Na przykład o ekologicznych preparatach, które służą do izolacji pomieszczeń mokrych lub szczególnie narażonych na wilgoć. Można przy ich pomocy zabezpieczyć także tarasy, zbiorniki na wodę i inne tego rodzaju miejsca. Inną kategorią są środki, dzięki którym można hydroizolację odtworzyć po tym, jak z różnych powodów została uszkodzona. Są wreszcie środki grzybobójcze, które pomagają pozbyć się efektów zawilgocenia, gdy te już wystąpią.

Preparaty do klejenia

Chemia budowlana kojarzy się przede wszystkim ze stawianiem nowych budynków. Jest jednak wykorzystywana także do ich wykańczania. Rozmaite preparaty pozwalają zmienić lokal w stanie surowym lub deweloperskim w interesujące, ładne pomieszczenie.

Tym, co przydaje się w takich sytuacjach są rozmaite epoksydowe lub mineralne zaprawy klejowe, służące do umieszczania na ścianie płytek lub tapet. Do dyspozycji są także zaprawy fugowe i wreszcie – uszczelniacze akrylowe.

Impregnacja pozioma

Niezależnie od tego, na jakim etapie jest budowa czy remont, warto myśleć o impregnacji. Ponownie i znowu zastanawiać się nad tym, co zrobić, żeby raz przygotowana powierzchnia służyła przez lata. W przypadku chemii budowlanej rozwiązaniem może być hydroizolacja z wykorzystaniem impregnatów do posadzek.

Naprawa istniejących powierzchni

A kiedy coś pójdzie nie tak, można sięgnąć po środki, za pomocą których można uszkodzoną powierzchnię naprawić. To między innymi preparaty PPC, które wykorzystywane są w budownictwie komunikacyjnym. Spełniają wiele wymagań dotyczących wytrzymałości i niepodatności na wpływ czynników zewnętrznych. W ten sposób minimalizowane jest prawdopodobieństwo podobnych zdarzeń w przyszłości.

Izolacja cieplna

Substancje do malowania

Kontynuując wątek urządzania mieszkań z wykorzystaniem chemii budowlanej, należy przypomnieć o szerokiej gamie środków do malowania. To oczywiście różnego rodzaju farby akrylowe i silikonowe. Farby elewacyjne silikatowe i wiele innych.

To wreszcie impregnaty do drewna, a także rozmaite preparaty antyadnhezyjne do deskowań. A także sznury dylatacyjne i taśmy, a także cała masa innych produktów.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz