Meble systemowe czy meble na wymiar – krótka charakterystyka.

meble klasyczneCo jakiś czas przychodzi taki moment, kiedy mamy możliwość na nowo umeblować nasz dom czy mieszkanie. Każde pomieszczenie oraz znajdujące się w nim przedmioty należy co kilka lat odnawiać, aby zachować ich dobry stan który jak wiadomo w wyniku użytkowania ulega zniszczeniu. W takich sytuacjach niejednokrotnie mamy okazję na większy remont, oraz całościową wymianę umeblowania. Zaczynamy więc rajd po sklepach oraz stronach internetowych w poszukiwaniu idealnych mebli. Rezultat? Mamy mnóstwo ofert zalewających nas zewsząd a pomysłów coraz mniej. Wiadomo, że wybór odpowiednich mebli które będą nam przez kolejne kilka lat służyć nie jest rzeczą łatwą z kilku względów. Dobry zestaw mebli powinien być przede wszystkim funkcjonalny, ładny i w cenie na którą będziemy mogli sobie pozwolić. Mając to na uwadze, warto znać kilka zasad dzięki którym wybór może okazać się prostszy niż myśleliśmy.

Reklama

Punktem wyjściowym od którego powinniśmy wyjść przy planowaniu umeblowania pomieszczenia są jego dokładne wymiary. Dobrze znać wszystkie parametry wnętrza, którego aranżację planujemy. Uchroni to nas przed wpadkami pod tytułem „coś się nie zmieściło”. Drugim krokiem jest dobranie odpowiedniej kolorystyki, oraz materiału z jakiego ma być mebel wykonany. Pamiętajmy jednocześnie przy tym o jego docelowym przeznaczeniu, nie warto przekombinować z kolorami, lepiej aby wystrój pomieszczenia był spójny dzięki czemu przy kolejnym remoncie łatwiej będzie nam wprowadzić zmiany. Warto przemyśleć również kwotę, jaką chcemy wydać, określi to zakres naszych poszukiwań. Jeśli znamy już wszystkie kryteria, i wiemy na ile możemy sobie pozwolić pozostaje ostatnie pytanie, co będzie bardziej funkcjonalne – meble modułowe czy meble na wymiar.

Pozwolę sobie zatem przedstawić krótką charakterystykę obu form, oraz ich wady, zalety oraz zastosowanie.

Meble na zamówienie

Jeśli posiadamy nietypową strukturę naszych wnętrz, lub pragniemy tak zaaranżować pomieszczenie by nadać mu styl wynikający z naszego usposobienia, a dodatkowo możemy pozwolić sobie na przeznaczenie niemałej na ten cel kwoty powinniśmy pomyśleć o meblach na wymiar. Nie dość że będziemy mogli sami zaprojektować meble na wymiar, to jeszcze zostanie on nam przedstawiony w formie wizualizacji komputerowej tak, abyśmy mieli obraz tego jak będzie wyglądać całość pomieszczenia. W tym wypadku bardzo istotne jest aby znaleźć dobrych fachowców znających się na rzeczy, oraz dopilnowanie by projekt został starannie wykonany. Głównymi wadami tego typu mebli jest ich cena, oraz fakt że tego typu mebli z wiadomych względów nie da się potem przenieść w inną konfigurację. Atutem jest to, że można je spokojnie łączyć z meblami modułowymi.

Meble modułowe

Są to meble sprzedawane w postaci linii mebli, zazwyczaj mamy możliwość wyboru i łączenia wszystkich systemów takich modułów. W skład systemów, może wejść kilka lub kilkanaście elementów, które możemy dowolnie łączyć. Specyfiką tych mebli jest ich odkryty charakter, a wnętrze tak jak półki czy szafki można modyfikować w zależności od potrzeby. Wszystko to sprawia, że tego typu meble są łatwe w montowaniu, oraz bardzo pakowne. Jedną z ogromnych zalet tych mebli jest ich uniwersalność, fakt że możemy dopasować je do różnych wymiarów pomieszczeń w zależności od naszych potrzeb. Skupmy się teraz na wadach, niewątpliwie jest nią fakt że meble modułowe posiadają określone wymiary i nie wszędzie pasują. Druga rzecz, najbardziej istotna o której należy pamiętać przy podejmowaniu decyzji – systemy modułowe nie posiadają drzwi. Jest to tak zwany styl odkryty przechowywania, bardzo popularny w Skandynawii, ale jednocześnie świetnie będą pasować do pokoju dziecięcego gdzie mamy możliwość ustawienia modułów na takiej wysokości jaka naszym zdaniem będzie najbardziej bezpieczna dla dziecka.

Stopka autorska: meble na wymiar – http://salonikmeblowy.krakow.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz