Meksykańskie atrakcje turystyczne – co warto zobaczyć?

Meksyk jest krajem położonym w Ameryce Północnej, jest to państwo wysunięte najbardziej na południe tego kontynentu, dlatego często mówi się, że leży on w Ameryce Środkowej, czyli regionie łączącym obie Ameryki – Północą i Południową. Jego stolicą jest Mexico City, miasto, które wraz z miasteczkami otaczającymi tworzy trzecią pod względem wielkości aglomerację na świecie.

Reklama

Flaga MeksykuO Meksyku mówimy, że to kraj o stu krajach ponieważ jego mieszkańcy są bardzo zróżnicowani. Mówi się tam ponad 60 językami oraz dialektami, nowoczesne miasta graniczą z pustynią, a sucha i bezbarwna pustynia jest kontrastem do cudownych piaszczystych plaży znajdujących się choćby nawet na Jukatanie.

Dzięki takim urozmaiceniom Meksyk jest doskonałą przekąską dla turystów, zarówno chcących wypocząć, poprzez tych, którzy lubią zwiedzać i poznawać kulturę oraz tradycje kraju, aż po stawiających sobie za cel urlopu sportowe szaleństwa takie jak surfing. Zwiedzić warto z pewnością miejsca kultu Azteków czy Majów – najstarszych cywilizacji, które zamieszkiwały Meksyk. Można tam zobaczyć ich świątynie w postaci piramid przypominających te popularne z Egiptu. Będąc w Meksyku nie sposób ominąć Jukatanu – półwyspu, w którym dominuje bujna, tropikalna roślinność, a także jedne z najpiękniejszych plaży na świecie, które są rajem dla surferów oraz w połączeniu z wodą oceaniczną tworzą przepiękny krajobraz. Poza tym godna uwagi jest kolej Ferrocarril Chihuahua al Pacifico. Niektórzy mówią, że tylko podróż tą koleją pozwoli poznać nam cały Meksyk (przemierza ona Meksyk przez 600 kilometrów). Oczywiście w Meksyku istenieje dużo większa liczba interesujących miejsc, ale przedstawione powyżej koniecznie trzeba odwiedzić.

Jeśli chodzi o pozostałe atrakcje związane z najwiękzym krajem Ameryki Środkowej,to bez wątpienia są nimi potrawy kuchni meksykańskiej, która uważana jest za jedną z najpopularniejszych i najsmaczniejszych na świecie. Chyba każdy z nas jadł Tortillę czy też nachosy, lub używał do potraw sosu tabasco – w Meksyku jednak to wszystko smakuje jeszcze bardziej wyjątkowo i „domowo”. Kolejną rzeczą, wartą zainteresowania jest fiesta Meksykańska, trwa ona niemal przez cały rok, ponieważ każde miasteczko ma swoje święta (w Meksyku przypada na dzien 14 uroczystości).

Stopka autorska: Meksyk – http://www.meksykprzewodnik.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Właśnie planujemy z żoną podróż na rocznicę ślubu do Meksyku. Miejmy nadzieje, że będzie to dobry wybór i poznamy wszystkie atrakcje wymienione w tym artykule. 🙂

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz